Güncel

Bursa'da evlerin arasına uçak düştü!

Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düşerek yanmaya başladı. İşte olayla ilgili tüm detaylar.

Bursa'da evlerin arasına uçak düştü!

Bursa Yunuseli havalaanı yakınında tek motorlu uçak kaza yaptı. Kaza sonucu evlerin üzerine düşen uçağın olduğu yerde yangın meydana geldi. 

Saat 15.05 civarında meydana gelen olay Bursa'da panik yarattı. Bağlarbaşı mahallesi Sarıgöl sokakta tek motorlu olan ve eğitim amaçlı kullanılan uçak sokağın ortasına düştü. Kazanın ardından yangın çıktı ve ardı ardına patlamalar meydana geldi.

Bursa'da evlerin arasına uçak düştü!

Olaydan sonra meydana gelen yangının dumanları geniş bir alandan görülüyor. Ardından direkt olarak olaya müdahale eden itfaiye ekibi yangını kontrol altına aldı. Henüz uçakta kaç kişi olduğu hakkında ya da yaşanan bir can kaybı olup olmadığı hakkında bir detay yok. Uçağın düştüğü sokak oldukça kalabalık ve evler birbirlerine sıralı şekilde dizilmiş.

Kaza esnasında çarptığı binada kaç kişi vardı ve can kaybı yaşandı mı gibi bilgiler henüz mevcut değil. Eğitim amaçlı kullanıldığı düşünen uçağın içinde eğitmen ve pilot var mıydı yoksa tek pilot mu mevcuttu gibi soruların cevabı henüz verilmedi. Olay yerinde ciddi bir panik meydana geldi. Olay yerinde çok sayıda itfaiye ellerinden geleni yapıyor. 

Uçakarıza yaptı yoksa pilot hatası nedeniyle mi kaza meydana geldi bilinmiyor.

 

 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.