Güncel

MIUI 13 sayesinde telefonunuz modeme dönüşecek!

MIUI 13'ün son gelen güncellemesinde akıllı telefonları bilgisayarlarınız için kullanabilme imkanına sahip olacaksınız. Bu yeni gelen özelliği ve detaylarını aktarıyoruz.

MIUI 13 sayesinde telefonunuz modeme dönüşecek!

Xiaomi ve MIUI, önce katlanır MIX Fold ve ardından Pad 5 tablet ile akıllı telefon dünyasını PC dünyası ile birleştirmeye çoktan başlamıştı. MIX Fold ile, onu mini bir PC yapan gerçek bir Masaüstü moduna sahipken, Mi Pad 5 ise daha büyük ekranı daha iyi kullanan bir MIUI 13 Pad işletim sistemine sahipti.

Firmanın 2021'de kaç tane akıllı telefon sattıklarını düşünürseniz, özellikle Xiaomi başta olmak üzere herkesin cebinde bulunan tek akıllı telefon Çin'li firmaya aitti. Bu nedenle şirket, akıllı telefonların kullanımının giderek arttığı bu arayüzüne bir güncelleme yayınlamaya karar verdi. Bu sayede telefonlarımız bilgisayarlara her zamankinden daha yakın olacak.

Telefonunuz Modeminiz olsun

Xiaomi olsun ya da olmasın akıllı telefonlardan internet bağlantısı denilince akla sadece iki yol geliyor: Veri ağı üzerinden veya Wi-Fi üzerindenBariz yapısal nedenlerden dolayı, bir akıllı telefon bir ev veya ofis bağlantısına bağlanacak şekilde kablolanamaz bir yapıya sahip. Xiaomi tarafından MIUI 13 için yayınlanan en son güncellemenin gösterdiğine göre, kısmen de olsa bu aşılabilen bir donanım sınırlaması olarak artık tarih oluyor.

Gelen son güncellemeyi kurduktan sonra, “Portable hotspot” menüsünde yeni bir özellik beliriyor, yani “Ethernet tethering”. Bu özelliği sadece etkinleştirerek ve akıllı telefonunuzu bir Ethernet kablosu aracılığıyla ağınıza modem olarak bağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Sadece bir USB Type-C / Ethernet adaptörü edinip ardından telefonunuzu modeminize veya yönlendiricinize bağlamanız yeterli.

Akıllı telefonlarından çok büyük bir dosya yüklemek zorunda kalabilecek olanlar için faydalı olacak bir işlev. Ayrıca cihazınızdaki mobil veriyi modeminize paylaşmadan direkt olarak cihazınızı modem gibi kullanabilirsiniz.

Ancak bu yeniliğin MIUI 13 Beta'nın 22.2.10 versiyonunda ortaya çıktığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle, MIUI beta testi yapanlara özel kalıyor ve MIUI'nin kararlı güncellemesine getirilip getirilmeyeceğini henüz belli değil.

Yorumlar
Can
Ne gelmez bir 13 güncellemesi bu böyle arkadaş...
Cevapla
Enes
Bana geldi ben redmi note 10 kullanıyom
Cevapla
Nuri
Bana gelmedi bende note 10 kullanıyorum
Saçmalık
Miui 12 den beri bu özellik var zaten. Saçmalanışssınız resmen
Cevapla
Mehmet
Milleti oyalıyorlar
Cevapla
Çağatay
Bi gelemedi 1 senedir ya biktik basliyacam 13 une
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.