Redmi Note 10 Pro/Mi 10, MIUI 13 kararlı sürüm güncellemesini aldı

Redmi ve Xiaomi'nin 2 amiral gemisi cihazı büyük arayüz güncellemesine en sonunda kavuştu. Bu iki cihaza o kadar fazla özellik geliyor ki yenilikleri gösterdiğimiz ekran görüntüsü boyu çok uzun.

Redmi Note 10 Pro/Mi 10, MIUI 13 kararlı sürüm güncellemesini aldı

Xiaomi Mi 10 ve Redmi Note 10 Pro için geçtiğimiz günlerde Android 12 tabanlı MIUI 13 kararlı sürüm sistem güncellemesini yayınladı. Bu haberimizde değişiklik günlüğü ve güncelleme detaylarını bulabilirsiniz.

Xiaomi MIUI 13 sistemi, alt seviyede sistem uygulamalarının ve üçüncü taraf uygulamaların akıcılığını optimize eden, masaüstünün akıcılığını artıran ve kullanıcı deneyimini iyileştiren birçok yeni özelliği beraberinde getirecek.

MIUI 13 "anavatana farklı" bize farklı!

Yeni eklenen Xiaomi Mi Miaoxiang işlevi, Xiaomi tablet ile cep telefonu arasında, sorunsuz aktarım gerçekleştirebilir ve cep telefonu uygulamalarını tablet üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Pano birlikte çalışma işlevi, cep telefonunun veya tabletin her iki ucunda kopyalamayı ve diğer ucunda doğrudan yapıştırmayı destekliyor. Xiaomi Mi Miaoxiang özellikleri gelecekte sürekli olarak güncellenecektir.

Önemli Gizlilik özellikleri geliyor

Gizlilik açısından, MIUI 13, hassas belgeleri akıllıca tanımlamak için bir belge gizliliği filigranı işlevi ekliyor; elektronik dolandırıcılık uyarısı, resmi logo ve risk transferi koruması gibi işlevler dahil olmak üzere tam bağlantı dolandırıcılık koruma işlevi de bu özelliğin içerisinde yer alıyor.

Cep telefonu, açıldıktan sonra tüm kayıt, konumlandırma ve fotoğraf çekme izinlerini yasaklayabilen bir gizli mod desteği ekledi. Ayrıca yüz doğrulama sırasında yüz dışındaki görüntüler alt katmanlardan tamamen siliniyor.

Görsel olarak gelen yeni özellikler

MIUI 13 sistemi, görsel olarak net ve okunması rahat olan yeni bir yazı tipiyle değiştirildi: Bu yazı tipi tabiki MiSans. Yeni canlı duvar kâğıdı Beauty Science "kristal" dünyasına sizleri taşıyacak. Ayrıca, yeni bir widget sistemi ve global kenar çubuğu işlevi de eklendi.

Ayrıntılı güncelleme günlüğü aşağı resim halinde sunulmuştur:

Redmi Note 10 Pro/Mi 10, MIUI 13 kararlı sürüm güncellemesini aldı - Resim : 1