Güncel

MIUI 13 sürümünün Lite versiyonu geliyor! İşte detaylar!

Xiaomi kendi ara yüzünde giriş seviyesi ve orta seviye telefonları için bazı performans özelliklerini kapatmış ve ara yüzünü bu telefonlara göre uyarlamaya başlamıştı. Firma artık bunu yapmak yerine MIUI 13 Lite sürümünü sunmayı planlıyor.

MIUI 13 sürümünün Lite versiyonu geliyor! İşte detaylar!

Xiaomi, yakın zamanda piyasaya sürülen MIUI 13'ün yeni sürümleri üzerinde çalışıyor olabilir. En son gelen bilgilerde MIUI Go adlı yeni bir ara yüz ortaya çıkmıştı. Şimdi ise MIUI Lite adında yeni bir sürümün çıkması bekleniyor. Bazı sızıntılar bir MIUI 13 Lite sürümüne işaret ediyor olabilir.

Xiaomi, son birkaç yılda MIUI'yi optimize etmeye çalışırken bunun sonucunda orta seviye ve giriş seviyesi cihazlardan birkaç özelliğin kaldırılmasına neden oldu. Şirket, orta segment cihazlarında animasyonları sınırlandırırken, ikinci alan ve bölünmüş ekran gibi seçeneklerini sunmayı bıraktı. Ayrıca, muhtemelen performansı artırmak için kontrol merkezindeki bulanıklık etkisini (Blur) de kaldırmışlardı.

MIUI 13 Lite ile performans sorunları bitecek

Belki de MIUI 13 Lite ile Xiaomi, bu cihazlar için MIUI 13'ün daha hafif bir yükseltmesini sunabilir. Kullanıcılar bu sürümde, orta sınıf ve giriş seviyesi cihazları için MIUI'de daha önce kaldırılmış özellikleri etkinleştirebilirler. Ayrıca, uyumluluk sorunları nedeniyle şirketin güncellemediği bazı cihazlar bu sürüm vasıtasıyla güncelleme imkânı da olabilir.

MIUI 13 Lite versiyon geliyor!

Kacper Skrzypek adlı popüler bir twitter sızıntıcısı, MIUI kodlarında MIUI 13 Lite sürümünü keşfetti. Kodlara göre, MIUI 13'ün bir Lite varyantı olduğunu ima eden MIUI Lite ve MIUI Go olmak üzere iki MIUI varyantını gösteriyor.

Bununla birlikte, Xiaomi, MIUI 13'ün daha hafif sürümünü geliştirdiği için bu sürüm hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Xiaomi'nin MIUI 13 Lite'ı ne zaman piyasaya sürmeyi planladığı henüz belli değil, yeni gelişmeler geldikçe sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar
Emrah
Poco x3 pro ya gelmiştir miui 13 Not: "güncelleme erken al" açık
Cevapla
Ferit
Not 10 s nədən MIUI 13 gelmedi Nədən
Cevapla
Coni
REDMİ 9 T MUİ 13 GELECEKMİ ?
Cevapla
Hakan polat
Cihazım Poco X3 Nfc ama MIUI 13 gelmedi ne yapmalıyım
Cevapla
Taner Seval
Bekleyen Eylül'de gelir anca
Gangster
Ayarlar miu 12 ye girip 7 defa tıklayıp geliştici açın sağ üstte 3 nokta da güncelleştirmeleri erken al var açın
Kediye Kafa Atan yaşlı hamster
10 T pro var daha 13 güncellemesi gelmedi ama üzerine her b.k geldi tam bir saçmalık
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.