Güncel

MIUI 13: Xiaomi Cihazlarında Yeni Medya Kontrolü Nasıl Etkinleştirilir? Nasıl Yapılır?

MIUI 13'ün yeni medya kontrolünü deneyimleyebildiniz mi? Haberimizde bu yeni özelliğin nasıl aktif edileceğini detaylıca sizlere anlatıyoruz.

MIUI 13: Xiaomi Cihazlarında Yeni Medya Kontrolü Nasıl Etkinleştirilir? Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Xiaomi cihazları için yeni medya arayüzünü sizlerle paylaşıyoruz. Bu medya arayüzü ile telefonunuzun kontrolü tamamen değişiyor. MIUI 12.5 veya üstünü çalıştıran cihazlarda MIUI 13 özellikli Medya Kontrolü'nün nasıl etkinleştirileceğine dair adım adım bir kılavuzu sizlere sunuyoruz. Yeni medya merkezinin MIUI 12.5 Gelişmiş Sürümünün bir özelliği olduğu iddia ediliyor.

Yeni MIUI 13 Medya Kontrolu

Ancak, en son MIUI 12.5 derlemesinde herkes için kurulduğundan durum böyle değil gibi görünüyor. Tabii ki, Çin kapalı beta testlerine katılanlar, kontrol merkezine eklenen yeni Medya kontrol merkezini aldılar. Ancak, bölgelerden bağımsız olarak bunu Xiaomi akıllı telefonunuzda sizlerde etkinleştirebileceksiniz. 

Bazı cihazlarda MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesinden sonra bu özelliği alan cihazlar var. İlk önce cihazınızın ayarlarından bu özelliğin olup olmadığı kontrol edin. Şayet varsa bir müzik veya Youtube'dan bir video indirip deneyebilirsiniz. Eğer bu özellik yoksa aşağıdaki adımları uygulayarak cihazlarınızda bu özelliği kullanabilirsiniz.

MIUI 13 Yeni Kontrol Merkezi Nasıl Aktif Edilir?

  • Aşağıdaki bağlantıdan Mi Cast ve Mi System UI Plugin Uygulamasını indirin.
  • Şimdi her iki Uygulamayı aynı anda etkinleştirin.
  • Medya kontrolünü ortaya çıkarmak için ekranın sağ tarafından aşağı kaydırın.
  • Şimdi herhangi bir müzik veya Youtube videosunu oynatın, artık her şeyi Kontrol Merkezi'nden yönetebilirsiniz.
  • Yeni MIUI 13 Özellikli Medya Kontrolü'nün keyfini çıkarın.

İndirme Bağlantıları

  • Mi Cast V12.4.7.2 – İNDİR
  • SystemUI-Plugin V1.0.2.44 – İNDİR
Yorumlar
Dr Can
İndirmeyin çalışmıyor
Cevapla
Gürkan
Global rom da çalışmıyor sadece çin romunda çalışıyor plugin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.