MIUI kullanıcılarının çok seveceği özellik Xiaomi cihazlarına geliyor!

Xiaomi'nin geliştirmeye çalıştığı yeni MIUI arayüzü Android ile daha bütünleşik hale geliyor. Kullanıcıların çok istediği bir özelliği sunmaya başlayan firma daha fazla kişileştirme imkanı sunacak.

MIUI kullanıcılarının çok seveceği özellik Xiaomi cihazlarına geliyor!

MIUI kullanıcıların uzun süredir beklediği yeni bir özellik nihayet Xiaomi cihazları için geliyor. Firma MIUI 14'ü dağıtmaya devam ederken bir yandan da MIUI arayüzünü geliştirmeye devam ediyor.

MIUI Monet ile tanışın

Yeni gelen özellik MIUI Monet Simgeleri olarak tanıtıldı. Firma yeni özelliği ile kullanıcılara, uygulama ve oyunların simgelerinin renklerini değiştirme imkanı sunuyor. Google'ın Android 13 ile tanıttığı temaya uyarlı simgelere benzeyen Monet özelliği kişileştirmeyi seven kullanıcıların hoşuna gidebilir.

MIUI arayüzüne yeni kişileştirme seçenekleri geliyor!MIUI kullanıcılarının çok seveceği özellik Xiaomi cihazlarına geliyor! - Resim : 2

MIUI Monet oldukça basit çalışıyor, kullanıcının ayarlarda tanımladığı rengi otomatik olarak tüm sisteme uyarlıyor. Varsayılan seçenekte ise duvar kağıdınıza bağlı olarak otomatik renk seçeneği seçilebilmekte. Simgelerin arka planına beyaz veya siyah olarak basit bir ayarlama da yapabilirsiniz.

Gereksinimler

Monet özelliği birkaç gereksinime ihtiyaç duyuyor;

 
  • MIUI 14 arayüzü
  • Android 13

Gereksinimdeki güncellemeleri cihazınız daha sonra alacak ise maalesef Monet özelliğine geçici olarak erişemeyeceksiniz. Daha eski Android sürüm kullanan cihazlar da MIUI 14 alsalar bile maalesef Monet'ten feragat etmiş olacaklar.

Cihazınızda Xiaomi EU ROM'u varsa bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Çünkü Xiaomi EU yapıları artık bu özelliği en son yapı güncellemelerinde almaya başladı. MIUI Monet'i beğendiniz mi?