Xiaomi ilk MIUI 14 güncellemesini yayınladı: İşte detaylar!

Xiaomi'nin sevilen arayüzü MIUI, yeni sürümüyle birlikte daha da istikrarlı hale geliyor. MIUI 13'den farklı olarak daha hızlı yayınlanan yeni arayüze gelin yakından bakalım.

Xiaomi ilk MIUI 14 güncellemesini yayınladı: İşte detaylar!

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni arayüzü olan MIUI 14 güncellemesini bazı modeller için sunmaya başladı. Google Android 13 tabanlı yeni arayüz birçok değişiklik içeriyor.

İlk MIUI 14 güncellemesi yayınlandı

İşlevselliği ve hızıyla ünlü olan MIUI arayüzü, yeni sürümle birlikte Android işletim sistemine tam kapasitede adapte olmayı amaçlıyor. Xiaomi MIUI 13'le kötü bir izlenim bırakmış ve çok eleştirilmişti. Ancak yeni sürümle birlikte kullanıcılara sorunsuz bir arayüz sunulacak.

MIUI 14'ü ilk olarak Xiaomi 12 Lite için yayınlayan firma güncellemelere hızlı başlayacak. Xiaomi 12 Lite Android 12 tabanlı MIUI 13 ile kutudan çıkarken, cihaz henüz herhangi bir Android veya MIUI güncellemesi almamıştı.

Bugün yayınlanan MIUI 14 güncellemesi ile cihaz ilk Android ve MIUI güncellemesini almış oluyor. Yeni Android 13 tabanlı MIUI 14 sürümü birçok optimizasyon ve iyileştirme getiriyor. Güncelleştirmenin yapı numarası V14.0.3.0.TLIEUXM'dir.

EEA bölgesi (Avrupa) için yayınlanan Xiaomi 12 Lite MIUI 14 güncellemesinin değişiklik günlüğü şöyle;

[MIUI 14]
  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor. Detaylara gösterilen dikkat, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlar ve yeni bir seviyeye taşır,
[Temel Deneyim]
  • MIUI şimdi anı menülerini kullanıyor ve daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı kalıyor.
[Diğer özellikler]
  • Ayarlar'da arama yapmak artık daha gelişmiş. Arama geçmişi ve kategori sonuçları ile her şey şimdi daha keskin görünüyor.
[Sistem]
  • Android güvenlik yaması Aralık 2022'ye güncellendi. Artırılmış Sistem güvenliği.
[Kişiselleştirme]
  • Ayrıntılara dikkat etmek, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlar ve yeni bir seviyeye taşır. Daha az Supericenes sayesinde ana ekranınız yeni bir görünüm kazandıracak. (Süper Simgeleri kullanabilmek için Ana Ekran ve Temaları en son sürüme güncelleyin) Ana Ekran klasörleri, en çok ihtiyacınız olan uygulamaları sizden sadece bir dokunuş uzakta tutarak vurgulayacak.