Güncel

MIUI size yeterince iyi gelmiyor mu? Xiaomi sizden derecelendirmenizi istiyor!

Xiaomi arayüzünü kullanıcılardan gelen değerlendirmeleri göz önüne alarak geliştiriyor. Eğer sizlerin de bulmuş olduğu sorunlar varsa, sizlerden değerlendirmenizi bekliyor. Detayları aktarıyoruz.

MIUI size yeterince iyi gelmiyor mu? Xiaomi sizden derecelendirmenizi istiyor!

Bazı sorunların varlığında düzenli olarak aldığı eleştirilere rağmen, Xiaomi'nin MIUI arayüzüne belirli bir derecede ilgi göstermediği kesinlikle söylenemez. Android pazarında var olan tüm şirketler arasında Lei Jun, topluluğuna en çok ses veren ve dinleyenlerden birisidir.

Xiaomi, beta test programları, forumlar ve en son güncellemelerin yazılım hatalarına ayrılmış ileti dizileri de dahil olmak üzere, kullanıcılarına geri bildirimlerini ifade edebilecekleri çeşitli araçlar sunuyor.

MIUI arayüzüne geribildirim verebileceğiniz yeni bir sistem

Şimdilerde MIUI 13'ün lansmanına tanık olduğumuza göre Xiaomi, kullanıcıların gerçek bir değerlendirme sağlayabilecekleri yeni ve benzeri görülmemiş bir yöntemi tanıttı. Geliştirme ekibi Updater uygulamasını, yani Xiaomi'nin ilgili OTA (Over-the-air) bildirimi ile yazılım güncellemelerini yayınladığı uygulamayı güncelledi.

Forumu ve kullanıcıların kendileri tarafından oluşturulan çeşitli tartışmaları keşfetmeye adanmış Mi Community uygulamasınınkiyle senkronize giden yeni bir sistem. Bu iki güncelleme ile MIUI 13 (aynı zamanda önceki sürümler veya en azından MIUI 12.5) bu değerlendirme sistemine katılacak. “Ayarlar/Sistem bilgisi/MIUI sürümü” bölümünden erişilebilen ekrana gittiğimizde, alt kısımda bu sürümün derecelendirmesini görüntüle ifadesinin eklendiğini görmek mümkün.

Üzerine tıklayarak, kurduğumuz o sürümdeki diğer kullanıcıların değerlendirmelerini bulduğumuz özel bir ekrana erişebiliyorsunuz. Daha sonra 1 ila 10 yıldız arasında değişen bir puanla kendi değerlendirmenizi de yapmaya karar verebilirsiniz.

Puan, sistemin kararlılığını ifade ediyor ve bunun iki açıdan faydalı olabileceğini düşünüyoruz: Birincisi, Xiaomi'nin yayınlanan MIUI güncellemesinin kararlı olup olmadığını bilmesine izin vermek. Henüz kesin olmayan ikincisi ise, alınan güncellemenin iyi bir derecelendirmeye sahip olup olmadığını kullanıcılara bildirmek ve ardından onu yükleyip yüklememeye karar vermelerini sağlamak.

Ancak kurulumdan önce başkalarının puanlarını görmenin mümkün olup olmayacağını henüz bilmiyoruz. Ayrıca, şu an için bu değerlendirme sistemi yalnızca Çin'de mevcut. Xiaomi'nin Çin ROM'larını Küresel ve AEA'ya kıyasla uyguladığı farklı muamele göz önüne alındığında, Batı'ya da genişletilip genişletilemeyeceği henüz bilinmiyor.

Teknolojioku ailesi olarak, bu yeni sistem hakkında ve ROM farklılı hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.