MIUI'ye “Ön Kamera Asistanı” adlı yeni bir mod geliyor!

MIUI arayüzüne yeni bir işlevsellik geliyor. Detaylar bu haberimizde.

MIUI'ye “Ön Kamera Asistanı” adlı yeni bir mod geliyor!

Xiaomi, MIUI için yeni özelliklerle bizleri şaşırtmaya devam etmekte kararlı görünüyor. Bu vesileyle firma, Xiaomi ile görüntülü arama yapma şeklini tamamen değiştirecek olan  < Ön kamera asistanı > adlı yeni bir mod tasarlıyor.

Kendi içinde bu yeni işlev, en son MIUI kapalı beta'da, özellikle V21.10.28'de uygulandı ve Game Turbo stilinde, görüntülü görüşmelerimizin kalitesini artırmak için yeni bir asistan veya sekme olarak sisteme entegre edildi.

Yeni MIUI ön kamera asistanı

MIUI'ye “Ön Kamera Asistanı” adlı yeni bir mod geliyor! - Resim : 1

Detaylı olarak ön kamera asistanı zifiri karanlıkta görüntülü görüşme yapmamızı sağlayabilecek. Bunu yapmak için, görüntülü konuşma sırasında yüzümüzün aydınlanması adına ekrana bir dolgu ışığı yansıtacak. Daha iyi görüntülü görüşme gerçekleştirme adına bizlere fikir verecek olan bu yeni asistan sistem için çok büyük bir işlev olacak.

Dahası, bu yeni işlevsellik, görüntüyü mükemmelleştirmek, cildi yumuşatmak ve hatta gözlerimizi büyütmek veya yüzümüzü daha ince yapmak için bir güzellik modunu da bulduğumuz çeşitli efektleri bir araya getiriyor. Güzellik efektlerini kullanmayı seven kullanıcılar için bu asistan, görüntülü görüşmelerin vazgeçilmezi olabilir.

Evet, şimdilik bu yeni ön kamera asistanı yalnızca MIUI Çin ROM'unda mevcut ve ayrıca yalnızca WeChat uygulamasıyla uyumlu. Aynı şekilde, bu yeni işlevin çok çeşitli uygulamalarla uyumlu hale gelmesi ve Global pazara da ulaşması bekleniyor.

Xiaomi'nin gütmüş olduğu bu politika kullanıcıları rahatsız etmeye devam ediyor. Böyle güzel özelliklerin sadece bir bölge için yayınlanması adalet duygusu içerisinde nerede yer alır bunu bilmiyoruz. Bunu sizlere soralım sizce nerede yer alıyor?

Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz. Takipte kalın.