Güncel

Mobil cihazlar bilgisayarları ezdi geçti

Yeni yayınlanan veriler her şeyi ortaya seriyor.

Mobil cihazlar bilgisayarları ezdi geçti

2013′te yaşanacak 'mobil devrimden bir süredir bahsediliyor. Birçok uzman, 2013′ün mobilin yılı olacağı düşüncesinde birleşiyor. Bilgisayarlar ve diğer eski teknoloji ürünleri yavaş yavaş yerlerini mobil cihazlara bırakıyor. 2013 mobil ürünlerin zirvede olduğu bir yıl olacak gibi görünüyor.

2012′de Android ve iOS yüklü cihazların dünya genelinde satışları bilgisayarları ikiye katlamış durumda. Verilere göre dünya üzerindeki 1 milyar mobil cihaza karşılık 1.5 milyar bilgisayar bulunuyor, ancak satış rakamları bu verilerin 2013′te değişeceğini ve mobil cihazların zirveye çıkacağını söylüyor.

1357036473_screen-shot-2012-12-23-at-3.38.38-pm.png

Yukarıda göreceğiniz grafikte Windows, Mac OS, Android ve iOS'lu cihazların son üç yıldaki satış rakamları belirtilmiş. Bir zamanların lideri Windows, 2012′ye gelene kadar yerinde sayarken, Android ve iOS neredeyse sıfırdan gelerek pazarın yarısından fazlasını bünyesine katmış.

1357036520_screen-shot-2012-12-23-at-3.34.46-pm.png

Yayınlanan raporda Google ve Apple'ın mobil pazarında yaşadığı kıyasıya rekabette ele alınmış. Apple yılda bir defa çıkardığı ve işletim sistemini başka üreticiler ile paylaşmadığı iPhone ile Google'ın Nexus dışında Samsung, LG, HTC gibi markaların kullanımına açtığı Android işletim sistemi karşısında son aylarda yaşadığı yarış grafikte açık olarak görülüyor.

Yorumlar
android iyi bir kapı ios iyi bir anahtar wp8 de iyi bir pencere oldu.
Cevapla
Misafir
bu çok doğal. yanında hem telefon hem bilgisayar taşıyorsun. ilerde zaten bilgisayarlar yavaş yavaş yok olmaya yüz tutacak. akıllı telefon ve tabletler artık masaüstü cihazların yerini yavaş yavaş almaya başladı. bu işin öncülüğünüde ücretsiz ve çok iyi bir işletim sistemi olan android başarıyor zaten.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.