Güncel

Mobil fotoğrafçılıkta Huawei’den dev adım

Huawei mobil fotoğrafçılıkta iddialı bir konuma yükselmek için ünlü fotoğraf makinesi üreticisi Leica ile işbirliğine gittiğine duyurdu.


Galaxy S7, LG G5 ve son olarak Xiaomi Mi 5 mobil fotoğrafçılığın hangi noktaya geldiğini gösteren son dönemin en yenilikçi çözümleri oldu. Huawei’den bu kategoride rekabet edecek bir akıllı telefon göremedik, ancak Çinli teknoloji devinin son hamlesi mobil fotoğrafçılık rekabetinde artık geride kalmayacağını gösterdi.

Huawei bugün Japonya’da gerçekleşen kamera fuarı CP+’ta Alman menşeli ve dünyanın en önemli fotoğraf makinesi üretici Leica ile ortaklık gerçekleştirdiğini duyurdu. Yapılan anlaşma Huawei’in mobil fotoğrafçılıkta daha iddialı bir noktaya gelmesi açısından önemli bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Ortaklık benzer şekilde Leica için de büyük fırsat olarak görülüyor. Şirket uzun vadeli anlaşma neticesinde  fotoğrafçılık kategorisine göre daha popüler bir konumda olan mobil dünyasında daha kârlı işlere imza atabilir.

1456424025_2.jpg

Daha önce Leica markasını Panasonic’in Android işletim sistemine sahip Lumix CM1 modelinde gördük, ancak telefon hem yüksek fiyatı hem de yaygın şekilde dünya piyasalarına sunulmamasından dolayı ilgi gören bir model olmadı

Leica’nın fotoğrafçılık noktasındaki yeteneklerini göz ardı edilemez, ancak markanın daha çok pahalı ürünlerle tanındığının altını çizmekte yarar var. Huawei ise özellikle Uzak Doğu’da uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla sektördeki pazar payını önemli ölçüde artırdı. Dolayısıyla Leica ve Huawei ortaklığında geliştirilecek telefonlar hem fiyat hem de kamera yetenekleri itibariyle şimdiden merak uyandırmıyor değil. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.