Moda devi Lacoste, metaverse'e adım atan son marka oldu!

Moda devi Lacoste, metaverse uyumlu marka için 5 ticari marka başvurusunda bulundu!

Moda devi Lacoste, metaverse'e adım atan son marka oldu!

Popüler moda şirketi Lacoste, kripto para birimi sektörüyle uyumlu bir marka olarak Temmuz 2022'de piyasaya sürülen yeni Champs-Elysees giyim, mücevher ve valiz serisi için ilgili ticari markalar için başvurular yaparak meta evrenine erişimini daha da artırdı.

Moda devi Lacoste, metaverse'e adım atan son marka oldu!

Spesifik olarak, giyim markasının 17 Şubat'ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) yaptığı başvurular , 22 Şubat'ta non-fungible token ( NFT ) ve metaverse lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından yayınlanan bir tweet'te ortaya çıktı.

Avukat tarafından paylaşılan bilgilere göre, ticari marka başvuruları NFT'leri, kripto işlem yazılımlarını, sanal kıyafetleri, ayakkabıları, gözlükleri, spor malzemelerini, sanal ürünlere yönelik mağazaları, genişletilmiş gerçeklik sanal ortamlarını, reklamcılığı, eğitimi ve sanal gayrimenkulün sağlanmasını kapsıyor.

Moda devi Lacoste, metaverse'e adım atan son marka oldu! - Resim : 1

Lacoste NFT ve metaverse ticari marka başvuruları. Kaynak: Michael Kondoudis

Metaverse ve ünlü markalar

Moda endüstrisinin, metaverse ve kripto para birimlerinin altında yatan teknoloji olan blockchain ile olan aşk ilişkisinin, satın alımlar için kripto para kabul eden Tag Heuer ve Hublot gibi lüks saatçilerden NFT ve metaverse ticari markaları için başvuruda bulunan diğer saatçilere ve moda markalarına kadar geniş bir geçmişi vardır. Yves Saint Laurent , Hermès , Victoria's Secret ve Rolex.

Bu arada, ödeme devi Visa, motor yarışı şirketi Formula One, çok uluslu otomotiv şirketi Mercedes-Benz , Amerikan bankacılık devi JPMorgan, küresel Finbold'un bildirdiği gibi viski markası Jack Daniels, Barcelona ve Real Madrid futbol kulüpleri, şarkıcı Celine Dion ve çok daha fazlası.

NFT'ler ve ilgili mal ve hizmetler için yeni marka başvurularının oranı Mart ayından bu yana yavaşlamaya devam etse de, 2022 yılında bir önceki yıla göre %260 artışla 7.746 bu tür başvuru kaydedilirken, 2022'deki metaverse marka başvurusu 5.850 oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.