Güncel

Monster #WASD etkinliği yayın akışı

Türkiye'de teknoloji açısından en önemli etkinliklerden biri olan Monster #WASD sonunda başladı. İşte etkinlikle ilgili tüm detaylar.

Monster #WASD etkinliği yayın akışı

Son yıllarda dizüstü bilgisayar pazarında önemli bir müşteri kitlesine erişen Monster, uzun süredir hazırlandığı #WASD etkinliğinin startını verdi.

Oyuncu bilgisayarı denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Monster, aslında hayli geniş bir ürün yelpazesine sahip. Pek çok kişi Monster'ı genel olarak dizüstü oyuncu bilgisayarlarıyla bütünleştirmiş olabilir.

Fakat Monster'ın ürün yelpazesine baktığımızda oyuncu ekipmanlarından, eğlence ekipmanlarına varan geniş bir ürün çeşitliliğiyle karşılaşıyoruz.

Peki #WASD etkinliğinde bizleri neler bekliyor? Dilerseniz etkinliği aşağıdaki canlı yayın akışımızdan da takip edebilirsiniz.

Monster #WASD etkinliği yayın akışı

20:00 Etkinlik başladı

20:01 Monster #WASD, Monster'ın kurucusu ve aynı zamanda CEO'su olan İlhan YILMAZ'ın konuşmasıyla başladı. İlhan Bey genel olarak Monster'ın son 2 yıl içerisindeki başarısına odaklandı ve Monster'ın etkileyici büyüme hızını rakamlarla gözler önüne serdi.

20:11 Monster ve Intel arasındaki ortaklığın ne kadar önemli olduğu belirtildi. Görünen o ki son model ve en güçlü Intel işlemcileri Monster'da görmeye devam edeceğiz.

20:15 Sıra NVIDIA'ya geldi. DLSS ve RTX destekli ekran kartlarının Monster ile olan uyumundan bahsedildi. 

20:23 Yeni nesil ABRA modelleri tanıtıldı. Yeni nesil ABRA modellerinde RTX 30XX serisi ekran kartlarına yer verilecek. Bu sayede artık ABRA modellerinde Dynamic Pulse ve Ray Traycing özelliklerini görebileceğiz. 

11. Nesil işlemcilerle gelecek olan yeni nesil ABRA modellerinde RTX destekli kartların desteği ile render süresinin önemli ölçüde azalacağı düşünülüyor. Burada önemli noktalardan birisi de 11. Nesil Intel işlemciler sayesinde pil süresinin artacak olması.

GEN4. SSD teknolojisi ile gelecek olan yeni ABRA modellerinde ekran tazeleme hızı da minimum 144 Hz. olacak.

20:27 Yeni nesil TULPAR modeli tanıtıldı. Magnezyum kasa ve yeni led ışıklandırma tasarımı ile gelen yeni TULPAR'da ekran yenileme hızı minimum QHD çözünürlükte 165 Hz. olacak.

Sıvı metal termal macunların kullanıldığı yeni TULPAR modellerinde özel bir soğutma sistemi yer alıyor. Böylece cihaz normale oranla çok daha serin çalışabiliyor.

20:31 Dünyanın en güçlü laptop performansını sunan SEMRUK sahnede. SEMRUK içerisinde 11. nesil masaüstü Intel işlemcileri yer alıyor. Hafıza kapasitesi 32TB'a kadar yükseltilebilen SEMRUK tam bir iş istasyonu performansına sahip.

300 Hz. tazeleme hızına sahip SEMRUK'a 3 ekran bağlayabiliyorsunuz. Her tuşuna farklı bir renk atanabilen SEMRUK işine ciddiye alanlar için dünyanın en güçlü dizüstü bilgisayarlarından biri diyebiliriz.

20:36 Yeni nesil HUMA karşımızda. Monster'ın çalışanlara ve öğrencilere özel olarak tasarladığı yeni nesil HUMA modeli ince ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 11. Nesil Intel işlemci ve Intel Irıs GPU ile gelen HUMA H4 1 kilonun altındaki ağırlığı ve 10 saate varan pil ömrü ile öne çıkıyor.

Yeni HUMA 65W adaptörlerle şarj edilebiliyor. Yani bu cihazı akıllı telefonunuzun şarj aletiyle bile şarj edebilirsiniz.

Magnezyum bir kasaya sahip olan HUMA hayli sağlam bir yapıya sahip. Camdan yapılan touchpad'i normalden biraz daha büyük.

20:38 Intel i9 işlemcisi ve NVIDIA QUADRO 30XX serisi ekran kartı ile tamamen profesyoneller için geliştirilen MARKUT karşımızda. Tam bir iş istasyonu olan MARKUT'da alüminyum kasa tercih edilmiş. Özel bir soğutma sistemine sahip olan MARKUT'ta parmak izi okuyucusu da yer alıyor.

20:49 Sırada Monster tarafından geliştirilen oyuncu aksesuarları var. PUSAT markası ile gelen aksesuarlara olan ilgi yüzde 128 artmış durumda. Önümüzdeki süreçte Monster PUSAT kategorisine yeni ürünler ekleyecek.

20:55 Monster e-spor tarafına verdiği desteği de sürdürüyor. Bu sene Monster Reloded turnuvası Intel'in de desteğiyle Intel Monster Reloded turnuvası olarak gerçekleşecek.

21:03 Bu aydan itibaren Windows'lu Monster bilgisayar alanlar 6 aylık Game Pass üyeliğine de ücretsiz sahip olacaklar. Bu teklifin sınırlı sayıda olduğunu da hatırlatalım.

21:19 Monster Ambassador Program tanıtıldı. Türk içerik üreticilere özel olarak üretilen bu program yani kısaca MAP ile içerik üreticilere destek sağlanacak. MAP'te istediğiniz video için ürün talep edip, rezervasyon süresince dilediğiniz ürünü inceleyebileceksiniz. Detaylar için map.monsternotebook.com adresine göz atabilirsiniz.

21:33 Monster Notebook artık İngiltere'de! Önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan Monster #WASD etkinliğinde İngiltere'den yeni ülkelere yelken açılacak.

21:36 Etkinlik sona erdi

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.