Güncel

Synology DSM 7.0 güncellemesi geliyor

Synology, DiskStation Manager (DSM) 7.0'ın kullanıma sunulduğunu ve C2 platformunun dört yeni bulut hizmetiyle büyük ölçüde genişletileceğini duyurdu.

Synology DSM 7.0 güncellemesi geliyor

Güvenliği geliştirmeye, sistem yönetimi özelliklerine ve veri iş birliğini iyileştirmeye odaklanan DSM 7.0, Synology'nin NAS ve SAN ürün serilerini ileri taşıyan büyük bir adımdır. Synology, C2 Storage'ın başarısından sonra hem hibrit hem de yalnızca bulut ürünleri, yeni bir parola yöneticisi, hizmet olarak dizin, bulut yedekleme ve güvenli dosya paylaşımı çözümlerini kullanıma sunuyor. Synology, platforma çok fazla yatırım yapıyor ve hizmetlerini Asya Pasifik bölgesine genişletmek amacıyla yeni bir veri merkezi açmak için çalışmalarını sürdürecek.

Synology CEO'su ve Kurucusu Philip Wong, "Büyük miktarlardaki yapılandırılmamış veriler, sürekli olarak katlanarak artan oranda oluşturuluyor," diyor. "Geleneksel merkezi depolama dağıtımları artık sürekli artan bant genişliği ve performans taleplerini karşılayamıyor. Synology'nin depolama yönetimi serisi gibi uç bulut ürünleri, modern işletmelerin karşılaştığı zorluklara benzersiz bir çözüm sundukları için günümüzde pazardaki en hızlı büyüyen çözümlerden biridir."

Synology'nin dünya genelinde dağıtılmış sekiz milyondan fazla veri yönetimi çözümü mevcuttur1 ve her biri DSM işletim sistemi tarafından desteklenir. Dünyanın en büyük NAS işletim sistemi olan DSM; depolamanın birlikte çalışılabilirliğini, yedekleme ve veri koruma özelliklerini ve sağlam senkronizasyon ile iş birliği çözümlerini benzersiz şekilde bir araya getirerek giderek daha dağınık hale gelen iş yerlerine ve veri kaynaklarına hitap etmektedir. Synology Drive, Active Backup Suite ve diğer Synology tarafından geliştirilen eklentiler, ayda altı milyondan daha fazla indirilmektedir.

Platformun sonraki adımı olan DSM 7.0, 29 Haziran'da kullanıma sunulacak2. Active Insight gibi yepyeni hibrit-bulut hizmetleri; C2 Storage esnekliğini ve şirket içi çözümlerle senkronizasyon özelliklerini bir araya getiren büyük ölçekli cihaz izleme ve tanılama çözümü Hybrid Share ve tesisler arası etki alanı yönetimini basitleştirmek için hizmet olarak hibrit bulut dizini olan C2 Identity gibi kapsamlı yeni güncellemelerle birlikte kullanıma sunulur3. Çok büyük görevler için 1 PB'ye kadar birimleri destekleme gibi platform iyileştirmeleriyle birlikte DSM 7.0, Secure SignIn özelliğiyle güvenlik iyileştirmeleri de sunar. Bu yepyeni kimlik doğrulama sistemi, iki faktörlü özelliğin zahmetsiz ve doğrudan kullanılmasını sağlıyor.

C2 yeni çözümleri ve veri merkezi

Hemen arkasından kullanıma sunulan C2 Password, C2 Transfer ve C2 Backup; parolaları koruma, hassas dosyaları paylaşma ve uç noktalar ile sık kullanılan SaaS bulut hizmetlerini yedekleme gibi modern ihtiyaçlara yönelik, tek başına kullanılabilen çözümlerdir.

Wong, "Dört yıl süren bulut hizmetimizi geliştirme ve çalıştırma deneyimi, veri yönetimindeki uzmanlığımızı yeni teknolojilerle entegre etmemizi sağlayarak bize güvenilir ve maliyet açısından rekabet gücü yüksek bir çözüm sunmamızı sağlayan yenilikçi optimizasyonlar yapma fırsatı tanıdı. Şimdi olası yeni müşterilere ulaşmak için başka konumlara hızlı bir şekilde genişlemenin yolunu arıyoruz," diyor.

Asya Pasifik bölgesindeki tüm önemli pazarların ortasında yer alan Tayvan'daki yeni veri merkezi çoktan hazırlık safhasında. Bu genişleme, tüm C2 portföyünün müşterilere daha yakın olmasını sağlayarak Synology'nin şirket için NAS ve SAN çözümlerinin uç dağıtımlar için yaptığına benzer şekilde gecikmeyi azaltıyor ve son kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

Wong, "DSM 7.0 ve yeni C2 genişlemesi, Synology'nin veri yönetimi konusundaki yeni görüşlerini ortaya koyuyor. Hem şirket içi hem de bulut mimarilerinin en iyi özelliklerini ortaya çıkararak sınırları daha yakın entegrasyonla zorlamaya devam edeceğiz," diye ekliyor.

7 aylık herkese açık test sürecinin sonuna ulaşan DSM 7.0 ve yeni C2 çözümleri yakında kullanıma sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.