Motorine zam, LPG'ye indirim geliyor!

Sektörden gelen bilgilere göre LPG’ye 98 kuruş indirim; motorin grubunda ise 32 kuruş zam gelmesi söz konusu. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Motorine zam, LPG'ye indirim geliyor!

Sektör kaynaklarından gelen bilgiye göre araç sahiplerini ilgilen bir gelişme çok yakında. Söylentilere göre motorinin litre fiyatına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 33 kuruşluk bir zam bekleniyor. Bununla birlikte LPG fiyatlarında da 98 kuruşluk indirim gelmesi söz konusu.

Akaryakıt fiyatları bir süredir ülkemizde gündemde. Rusya, Ukrayna savaşı ile fırlayan brent petrol fiyatları direkt olarak Türkiye'yi etkiledi. Hal böyle olunca da bi süredir akaryakıt fiyatlarında dalgalanmalar söz konusu.

En son olarak bayram öncesinde benzin fiyatlarına 1,33 TL’lik zam gelmiş ve fiyatlar yeniden 21 TL seviyesine dayanmıştı. Ancak bununla kalmadı ve bugün yeni bir haber daha geldi. Yeni söylentilere göre motorin ve LPG direkt olarak etkilenecek.

Motorine zam, LPG'ye indirim geliyor!

Motorine zam, LPG'ye indirim geliyor! - Resim : 1

Söz konusu zam ve indirim ile üç büyük şehirde fiyatlar şu şekilde güncellenecek:İstanbul: Motorin: 22,04 -> 22,37 LPG: 11,75 -> 10,77. Ankara: Motorin: 22,12 -> 22,45. LPG: 11,97 -> 10,99. İzmir: Motorin: 22,12 -> 22,45 LPG: 11,69 -> 10,71

Rusya Ukrayna savaşından en çok etkilenen ülkelerden biri ne yazık ki Türkiye olmuş durumda. Brent petrol fiyatlarında yaşanan artışlarla birlikte dolar kurunda yaşanan çalkantılar ve enflasyon direkt olarak vatandaşın hayat tarzını etkiliyor. Bu durumun önüne geçmek için ise yapılabilecek bir şey yok gibi görünüyor.