Güncel

Müjde! Türkiye'de internet hızı artıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevini yürüten Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin internet hızı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Müjde! Türkiye'de internet hızı artıyor

Türkiye'nin internet hızı ile ilgili en yetkili ağızdan önemli bir açıklama yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevini yürüten Adil Karaismailoğlu, Anadolu Ajansı'na bu konu hakkında konuştu. Ülkemizin internet hızını değerlendiren Karaismailoğlu, yankı yaratacak ifadeler kullandı. Buna göre 2021 yılının Haziran ayına geldiğimizde ülkemizdeki internet hızı bir hayli yükselecek. İşte detaylar!

Müjde! Türkiye'de internet hızı artıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan Editör Masası programında önemli açıklamalarda bulundu. Aralık ayında 5A uydusunun fırlatılacağını açıklayan Bakan, 2021 yılının Haziran ayında ise 5B'nin fırlatılacağını ifade etti. 5B uydusunun fırlatılması ile beraber internet hızı anlamında Türkiye'yi de güzel günler bekleyecek. Zira Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarına göre 5B uydusunun fırlatılması sonrasında ülkemizdeki internet hızı 56 Gbps olacak.

Speedtest tarafından ortaya konan veriler ise hali hazırda Türkiye'nin internet hızını ilk 100 ülkenin gerisinde gösteriyor. Aynı verilere göre dünya genelinde sabit internet indirme hızı 78,26 Mbps, yükleme hızı ise 42.06 Mbps oluyor. Ülkemizdeki ortalama indirme hızının ise 26.30 Mbps olduğu ifade ediliyor. Bakalım Ulaştırma ve Altyapı Bakanı tarafından ifade edilen müjde, 2021 yılının Haziran ayına geldiğimizde gerçeğe dönüşecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Mehmet
56gbps kadar gereksiz fazla bi' hız olamaz. Gösteriş için sadece, diyelim gerçekten evlerde bu hıza ulaştık peki interneti bu kapasitede kullanabilecek miyiz? Hayır, indirme yaptığımız yerlerin sunucuları 1gbps'ye bile zor ulaşıyor(Steam mesela), ha tüm ülkeye iyi şekilde dağıtılacaksa mantıklı olur. 90 liraya 15mbps gibi komik bi hız verilen bi ülkede bu kadar abartı bi hızı alma ihtimalimiz oldukça düşük, önce mevcut internetin ucuzlaması lazım.
Cevapla
rozi bay
paraya açtıgınız gözü lütfen hizmet tede aın lütfen
Cevapla
mahmut
millet internet yok diye ebaya giremiyor, bu konuda bir tane açıklama bile yapmadılar. Ama hepsi reklam yapmasını iyi biliyor.
Cevapla
Ali bera
4 dedim çok olmuş şuan 2.2 mbps
Cevapla
ali bera
80 tl ye 4 mbps alıyorum bi zahmet hızlandırsınlar artık
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.