Güncel

Müjde! Türkiye'de internet hızı artıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevini yürüten Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin internet hızı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin internet hızı ile ilgili en yetkili ağızdan önemli bir açıklama yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevini yürüten Adil Karaismailoğlu, Anadolu Ajansı'na bu konu hakkında konuştu. Ülkemizin internet hızını değerlendiren Karaismailoğlu, yankı yaratacak ifadeler kullandı. Buna göre 2021 yılının Haziran ayına geldiğimizde ülkemizdeki internet hızı bir hayli yükselecek. İşte detaylar!

Müjde! Türkiye'de internet hızı artıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan Editör Masası programında önemli açıklamalarda bulundu. Aralık ayında 5A uydusunun fırlatılacağını açıklayan Bakan, 2021 yılının Haziran ayında ise 5B'nin fırlatılacağını ifade etti. 5B uydusunun fırlatılması ile beraber internet hızı anlamında Türkiye'yi de güzel günler bekleyecek. Zira Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarına göre 5B uydusunun fırlatılması sonrasında ülkemizdeki internet hızı 56 Gbps olacak.

Speedtest tarafından ortaya konan veriler ise hali hazırda Türkiye'nin internet hızını ilk 100 ülkenin gerisinde gösteriyor. Aynı verilere göre dünya genelinde sabit internet indirme hızı 78,26 Mbps, yükleme hızı ise 42.06 Mbps oluyor. Ülkemizdeki ortalama indirme hızının ise 26.30 Mbps olduğu ifade ediliyor. Bakalım Ulaştırma ve Altyapı Bakanı tarafından ifade edilen müjde, 2021 yılının Haziran ayına geldiğimizde gerçeğe dönüşecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
N🤣🤣🤣
Port Yok oda birşey mi
Cevapla
Metin
O hıza ulaşmak için önce fiber döşemen lazım hala ülkenin 100 de sekseni eski bakır kablo ile alıyor interneti hayal o işler
Cevapla
yakup
butür haberler fasa fiso göz boyamak için yapıyorlar icrat yada görünüen bişi yok zaten icrat yok sadece sözde yapıyorlar
Cevapla
Cheung
Türk Telekom un özelleştirilmesi sonrası deposundaki kablolarını dahi satıp içini boşalttılar. Tek bir altyapı yatırımı yapmadılar. Oysaki Türk Telekom ozamanlar sıralamada ilk beşin içinde idi. Adamlar beş kuruş para vermeden kredi kullanıp telekomu aldı sonrada ne var ne yok satıp birgüzel eZdiler sonrası biz ödeyemiyoruz deyip çekip gittiler. Yine giren bizlere girdi
Cevapla
X Artık Biliniyor
Nisan 1 'e çok var...bu da ne yahu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.