Güncel

Musk, Twitter'ı bu şart sağlanırsa satın alacağını açıkladı

Twitter ve Elon Musk arasında gerginlik hala sürüyor. Tesla CEO'su, Twitter'ın bot hesaplar hakkında net bir tavır takınmasıyla satın alıma devam edeceğini duyurdu.

Musk, Twitter'ı bu şart sağlanırsa satın alacağını açıkladı

Elon Musk ve Twitter cephesinde işler mahkemeye taşındı. Musk'ın Twitter'ı satın almaktan son anda vazgeçmesiyle şirket Tesla CEO'suna dava açmıştı. Mahkemeye taşınan olay hakkında Musk'tan şimdi bir açıklama geldi. Eğer Twitter platformundaki bot hesaplar hakkında dürüst davranırsa ve var olan hesapların gerçek olduğunu doğrulayabilirse satın alma işlemi kaldığı yerden devam edecek. Eğer bu şartlar sağlanırsa 44 milyar dolarlık anlaşmanın orijinal şartları aynı şekilde korunacak.

Perşembe günü Twitter, Musk'ın sosyal medya şirketini satın alma anlaşmasıda platformu zor durumda bıraktığını ve "kandırıldığını" iddia etmişti. Ancak Musk ise platformdaki bot hesaplar konusuna fazlasıyla kafayı takmış görünüyor.

Musk, Twitter'ı bu şart sağlanırsa satın alacağını açıkladı

musk

Satın almanın durdurulmasıyla birlikte Twitter Musk'a dava açtı. Bunun üzerine Musk da davanın ertelenmesi için kolları sıvadı ancak çabaları sonuç bulmadı. Dava için görüşmeler başladı ve görünüşe göre Musk bu davada tek bir şarta sahip. Bot hesaplar hakkında netlik sağlanırsa satın alma aynı şekilde devam edecek gibi görünüyor.

Musk bu açıklamalara ek olarak global piyasalarda enflasyon hakkında da bazı yorumlarda bulundu. Enflasyonun artık zirve noktalara geldiğini belirten Musk kripto para camiasında da tutarsız bir grafik olduğunun altını çiziyor. Sizce Musk, Twitter'ı satın alacak mı? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.