Güncel

MWC 2020 iptal mi olacak? Kritik toplantı için tarih verildi!

Barselona’da gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi için toplantı kararı verildi. Yoksa MWC 2020 iptal mi edilecek?

MWC 2020 iptal mi olacak? Kritik toplantı için tarih verildi!

Teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin de bildiği üzere her yıl belirli tarihlerde İspanya’nın Barselona kentinde, mobil ve teknoloji dünyasındaki yeniliklerin sergilediği Mobil Dünya Kongresi düzenleniyor. Bu etkinlikte en son mobil cihazlar, en yeni teknolojik aletler ve mobilite ile donatılmış otomobiller görücüye çıkıyor.

Normal şartlarda 2020 yılında gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi de 24 – 27 Şubat tarihleri için planlanmıştı. Fakat bu yılın hemen başında Çin’de patlak veren koronavirüs salgını MWC 2020 organizasyonunu da tehlikeye soktu.

MWC 2020 iptal mi olacak? Kritik toplantı için tarih verildi! - Resim : 1

MWC 2020 iptal mi olacak? Kritik toplantı için tarih verildi!

Çin’in Wuhan kentinde şimdiden 1000’in üzerinde insanın ölmesine neden olan virüs için hala etkin bir aşı ya da tedavi yöntemi geliştirilmiş değil. Haliyle bu durum küresel çaptaki önemli organizasyonları da tehdit ediyor.

Kısa süre önce aralarında LG, Facebook, Amazon, Vivo, Intel ve Sony gibi isimlerin yer aldığı bazı teknoloji şirketleri MWC 2020’ye katılmayacaklarını açıklamışlardı. Bu şirketlere yenilerinin eklenmesiyle birlikte etkinliğin organizatörü olan GSMA acil toplantı kararı aldı.

Bu Cuma günü gerçekleşecek olan toplantı sonrasında MWC 2020’nin iptal edilip, edilmeyeceği tamamen kesinleşmiş olacak.

Hatırlanacağı üzere bir süre önce GSMA bir açıklama yapmış ve koronavirüs salgını için tüm tedbirlerin alındığını belirtmişti. Fakat bu açıklama sonrasında da pek çok firma etkinliğe katılmayacağını açıkladı.

Görünen o ki 2020 küresel organizasyonlar açısından pek de renkli bir yıl olmayacak.

Yorumlar
💠Gakko💠
İnsan sağlığı herseyden daha önemli hatta teknolojiden bile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.