Mobil

MediaTek, Intel ve Vivo da MWC 2020’ye katılmayacak

Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden MediaTek, Intel ve Vivo da MWC 2020 vizesini iptal etti.

MediaTek, Intel ve Vivo da MWC 2020’ye katılmayacak

Teknoloji dünyası uzun süredir nefesini tutmuş Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’ni bekliyordu. Fakat bu yılın başında Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya alarma geçti.

Alınan tüm önlemlere rağmen şimdiden 25’ten fazla ülkede görülen bu salgın küresel etkinlikleri de tehdit ediyor. Kısa süre sonra gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi de koronavirüs salgını yüzünden tehlikeye girdi.

Geçtiğimiz günlerde etkinliğin organizatörü olan GSMA konu hakkında bir açıklamada bulunmuş ve koronavirüs salgını için tüm tedbirlerin alındığını belirtmişti.

Görünen o ki yapılan bu açıklama da katılımcıları tatmin etmemiş. Kısa süre önce Amazon, Sony, LG ve Ericsson gibi isimler MWC 2020’ye katılmayacaklarını açıklamıştı. Benzer bir duyuru da Intel ve Vivo’dan geldi.

MediaTek, Intel ve Vivo da MWC 2020’ye katılmayacak - Resim : 1

Teknoloji sektöründeki önemli isimlerden MediaTekIntel ve Vivo da Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’ne katılmayacaklarını açıkladılar.

Görünen o ki koronavirüs salgını Mobil Dünya Kongresi’ni ciddi anlamda tehdit ediyor. Fakat yine de GSMA tarafından organizasyonun iptaline ilişkin bir açıklama gelmiş değil. Dolayısıyla aksi bir açıklama gelmedikten sonra MWC 2020 24 – 27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Hali hazırda Huawei, Samsung ve Xiaomi gibi mobil sektörün önde gelen isimleri organizasyona katılacaklar. Ayrıca TOGG tarafından geliştirilen yerli otomobilimiz de Mobil Dünya Kongresi’nde boy gösterecek.

Bu arada medya sponsoru olduğumuz dünyanın en büyük mobil teknolojiler fuarı olan MWC ile ilgili en yeni gelişmeleri ve tüm haberleri MWC 2020 sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Yorumlar
💠Gakko💠
İnşallah ülkemiz bu süreçte ihracat rekoru kırar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.