Güncel

n11.com skandal mesaj için özür diledi

n11.com internet sitesi uygulama üzerinden 10 Kasım'da attığı bir mesaj yüzünden kamuoyundan özür diledi.

n11.com skandal mesaj için özür diledi

Türkiye'deki en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan n11.com, uygulaması üzerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde tepki çeken bir mesaj paylaştı.

n11.com skandal mesaj için özür diledi

Site, tepkiler üzerine özür diledi ve konunun yanlış anladıldığını belirtti. n11. uygulaması üzerinden bildirim olarak kullanıcılarına şu ifadeler içeren bir mesaj gönderdi:

“İçimize sinmedi, rahatsız olabileceğini göze alarak – en azından siren çalmayarak- mesaj atıyoruz. Saat 00.00 itibarıyla özel indirimli ürünler sayfası açılacak…”

Atatürk'ün ölüm yıldönümünde yapılan bu paylaşım internette çok fazla tepki görünce n11.com konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıkalma ise ekşisözlük üzerinden bir özür şeklinde yayınladı:

"Değerli kamuoyuna,

Bu gece saat 00:00’da uygulamamızdan atılan bildirimle ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Öncelikle, şu an derin bir üzüntü yaşadığımızı tüm samimiyetimizle sizlerle paylaşmak isteriz.

Gece yarısı rahatsızlık vermemek amacıyla sessiz modda gönderilen bildirim metnine, kampanya temamız olan “siren” kavramını konu etmek, aziz Ata’mızın hatırasına sahip çıktığımız bu günde maalesef çok yanlış anlaşılmış ve yanlış yorumlanmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’e ve onun ilkelerine bağlılığımız bizim en vazgeçilmez değerlerimizden biri iken, bu talihsiz durumla karşılaştığımız için oldukça üzgünüz. bu yanlış anlaşılmaya mahal veren bildirimden dolayı içtenlikle özür dileriz.

n11.com"

Siz atılan bu mesaj konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
OLCAY
evet yapılan yorumu herkes kendine göre değerlendirmiş olabilir ancak ilgili açıklama biraz dah detaylı olsa idi bütün bu yanlış anlama konusu ortadan kalkardı. N11.com un bünyesinde barındırdığı kişilere dikkat etmesi gerekir.Zira yaptıkları n11 .com adı altında yapılmaktadır. Türkiye'nin en hassas olduğu bu Milli değerler konusunda yapılacak bir hata/yanlış kendilerini de kapsamaktadır. İnsanın kafasında yer etmeye görsünler, (İnsanlarımızın hassas olduğu bir hususta yapılmış saygısızlık affedilemezler listesine girer maalesef) Saygılarımla.
Cevapla
Sinan Öz
Biraz mantıklı düşünmekte fayda var. Bu kadar büyük alış veriş sitelerinde ki yöneticileri bu şekilde tepki çekecek bir düşüncede olmayacağı aşikar. Kaldı ki 11/11 n11 in kuruluş yıl dönümü idi. Gece 10 u 11 e bağlarken saat 00:00 da atılan mesajı bu şekilde yorumlamak saçma. Hiç mi reklamları izlemediniz ? Ayşe Hatun Önal'ın şarkısında sirenler çalıyor diye geçen bir cümlesi var. Neden sizi kazanmak için milyonlarca para harcarlarken, kaybetmeye çalışsınlar ki? Azıcık mantıklı olun.
Cevapla
dogukan
bosuna ozur diliyorlar hakli admlar ne o oyle zilli zurnali anma toreni mi olur bakin dalganizia\
Cevapla
SMMM
bedava olsa yine almam artık
Cevapla
Eski üye
Artık bir dahada almam bu siteden...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.