Güncel

N11.com'dan Put Adam açıklaması

İçeriğinde Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler bulunan 'Put Adam' adlı kitabın satışı nedeniyle hakkında boykot çağrısı yapılan e-ticaret sitesi N11.com'dan açıklama geldi.

N11.com'dan Put Adam açıklaması

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili hakaret içeren ifadelerin bulunduğu Put Adam isimli kitabın satışı ile ilgili olarak e-ticaret sitesi N11.com'dan açıklama geldi. n11.com tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, kitabın satışının durdurulduğunu, satıcının mağazasının kapatılarak kurumla ilişkisinin kesildiğini açıkladı.

N11.com'dan Put Adam açıklaması

Yapılan açıklamada, "Platformumuzu kullanan bir satıcının değerlerimizi hiçe sayan tavrını tasvip etmiyoruz. Durum fark edilir edilmez, ilgili ürünün satışı derhal durdurulmuş, satıcının mağazası kapatılmış, satıcı ile kurumumuzun ilişiği kesilmiştir" denildi.

Dün akşam saatlerinde yasak gelmişti

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, içeriğinde Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler bulunduğu gerekçesiyle "Put Adam" isimli kitabı piyasaya süren yayınevi yetkilileri hakkında soruşturma başlatırken, Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, kitabın tüm nüshalarına el konulmasına, dağıtım ve satışının yasaklanmasına dün akşam saatlerinde karar vermişti.

n11.com, yasak kararı alınmasına rağmen alışveriş sitesinde kitabı bir süre daha satışa sunduğu gerekçesiyle tepki çekmişti. Sosyal medyada çoğu kullanıcı sitenin boykot edilmesi gerektiğini savunmuştu. N11.com daha önce de kullanıcılarına gönderdiği skandal bir mesaj için özür dilemişti. 

Yorumlar
VENOM
N11 SİTESİNİ KULLANMAYA DEVAM EDECEĞİM ÇOK TA MEMNUNUM //BÖYLE ALIŞ VERİŞ SİTELERİNİN İÇİNDE DÜNYA SATICI DÜKKAN VAR SİTE KİMİN NE SATTIĞINI TAKİP EDEMRZKİ KIT BEYİNLİLER ELEŞTİRE DURSUN HALA
Cevapla
gökhan
Kula kulluk etmeyi, etek öpmeyi sevenler tabi ki Atatürk karşıtı olacaklar.
Cevapla
onur
dostum onu bunu bilmem ama neden Atatürk eleştirilmiyor. insan değil mi sonuçta. her yaptığı kanun mu. yanlış yapmış olamaz mı. tayyip erdoğanda şuanda devletin başı. ona küfür devlete küfürdür. ama ediliyor. hakkında bir sürü kitap çıkıyor. ama atatürk hakkında eleştiri kitabı çıkınca yer yerinden oynuyor. her zaman güzelleme mi yapılmalı.
bilgin
o kitap nerede satılıyor şimdi
Cevapla
Tahsin
Çöp ?
olcay
NE İDÜĞÜ BELLİ OLMAYAN BİR ŞAHSIN VE AVANESİNİN MİLLİ GURURUMUZ ATATÜRK HAKKINDA İLERİ GERİ KONUŞMA/YAZMA KÜSTAHLIĞINDA BULUNMASI KABUL EDİLEMEZ ŞİARIMIZDIR. İLGİLİ KİŞİ/KİŞİLER HAKKINDA YAPILAN TAKİBATIN SONUCU N11 GİBİ GÜZİDE BİR ORTAMDA SATILMASI ELBETTE ÜZÜCÜDÜR. MİLLİ DEĞERLERİMİZE SALDIRAN BU GİBİ ASALAK KİŞİ VE KURULUŞLAR HAKKINDA SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMASI İLGİLİ FİRMANIN DA GEREKLİ DENETİMİ SAĞLAMIŞ OLMASI, HADLERİNİ AŞAN BUNLAR GİBİ KİŞİ/SÖZDE FİRMALAR VE ONLARI BARINDIRANLAR DA AYNI KEFEYE KONULURLAR.BU YÜZDEN ÇOK DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR.
Cevapla
Emre
Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan bu saldırı asla kabul edilemez.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.