Güncel

NASA 8K çözünürlüklü video paylaştı!

Uluslararası Uzay İstasyonu (NASA), 8K ultra yüksek çözünürlükteki ilk videosunu YouTube üzerinden yayınladı. İşte detaylar!

NASA 8K çözünürlüklü video paylaştı!

NASA, uzayda çekilmiş ilk 8K videoyu yayınladı. Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan alınan 8K görüntülerden bir kasırgayı, Ay’ı hatta uzayda gerçekleştirilen bazı deneyleri tüm netliğiyle görebilme şansına erişiyoruz.

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (NASA) alınan 8K ultra yüksek çözünürlükteki yeni görüntüler, uzayı en net şekilde önünüze getiriyor. Video, RED'in Helium 8K kamerası tarafından çekildi. Bu, NASA'nın ilk 8K çekilen videosu. 

NASA çalışanı olan Dylan Mathis video için “bir uzay görevinde alınan ve çok fazla detaya sahip olan görüntüler” dedi ve ekledi "Kamera teknolojisi ilerlemeye devam ediyor ve gezegenimizi yüksek kalitede görmeye her zaman açığız. Gelecekte hangi görüntülerin ortaya çıkacağını görmek bizi heyecanlandırıyor." 

NASA 8K çözünürlüklü video paylaştı!

Bu seneki CES'te geleceğin 8K çözünürlüklü ekranlarda olduğunu görmüştük. Bununla birlikte gerçek anlamda 8K çözünürlük sunan bir televizyonu bugün almak için 10.000 dolardan fazlasını harcamanız gerekebilir.

Çok daha uygun fiyata 8K PC monitörleri bulabilirsiniz ancak bu bir TV kadar rahatlık ve kalite sunmaz. En azından en ufak detayları görmekte zorlanabilirsiniz. 

Peki ya siz NASA'nın yayınladığı ilk 8K video hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veysel Uzma
Bu videonun televizyon piyasasını hareketlendirmek için yapılmış bir komplo olduğunu düşünüyorum
Cevapla
Deniz Özmen
Hayır carlsberg bira satışını hareketlendirmek için yapılmış bi komplo:)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.