Güncel

NATO'ya saldırdılar!

Geçtiğimiz saatlerde NATO'nun birçok internet sitesine DDoS saldırıları düzenlendi.


Geçtiğimiz saatlerde NATO'nun birçok internet sitesinin hacklendiği yönünde haberler yayınlanmıştı. Bu haberlerin üzerine NATO Sözcüsü Oana Lungescu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, NATO'ya ait birçok internet sitesinin 'kaydadeğer DDoS saldırısına' hedef olduğunu ve erişilemediğini doğruladı.

Ayrıca Lungescu, bu saldırının operasyonel bir etkisinin olmayacağını ve NATO bilişim uzmanlarının çöken internet sitesini tekrar faaliyete geçirmeye çalıştıklarını belirtti. Fakat Kırım'da referandum öncesinde NATO'ya yönelik sanal saldırının zamanlaması dikkati çekti.

1395080038_img20140317200529.jpg

DDoS (distributed denial-of-service) saldırılarında, genellikle bulaştırılan virüslerle zombi haline getirilen çok sayıda bilgisayarın belli internet sitelerine eşzamanlı olarak bağlanma girişimi sonucunda sunucu kapasitesinin aşılması ve hedef websitesinin faaliyet dışı kalması hedefleniyor. Siber saldırının etkisinin ne zaman geçeceği de henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.