Güncel

Navigasyon Cihazı Pasifiğe götürdü!

Avustralya'da otomobilindeki navigasyon cihazına güvenen gençler kendini pasifik okyanusun eşiğinden buldular.

Navigasyon Cihazı Pasifiğe götürdü!

Teknoloji hayatımızın her yerinde dediğimizde düşünce gücünüzü her zamanki gibi zorlamanızı istesek çok mu şey istemiş oluruz bilmiyoruz. Navigasyon cihazları hayatımıza girdi gireli komik durumlar başımızdan eksilmez oldu. Geçtiğimiz günlerde bu komik hikayelerden birisi daha yaşandı. Diğerlerinden farklı diyebileceğimiz bu hikaye sizleri kahkaya boğabilir :)

Bir grup Japon genç tatil için Avustralya'ya giderler. Buraya kadar herşeyin normal gözüktüğü anda araçlarındaki Navigasyon cihazlarına güvenen gençler kendilerini Pasifik Okyanusunun eşiğinde buldular. Tatilde North Stradbroke Adası'na ziyaret için çıktıkları yolda, GPS cihazlarını rehber edinmek istediler. Öğrencilerin düşünceleri mantıken doğru idi, fakat hesaba katmadıkları ve navigasyon cihazında gözükmeyen 14 km uzunluğundaki bir bataklık ve denizden oluşan kısım vardı. Sonra nemi oldu? Manzara aşağıda:

1332073915_okyic1332066746.jpg
Tatile gelen gruptan 21 yaşındaki Yuzu Noda, bu hatanın navigasyon cihazından kaynaklandığını, benim ısrarlarım yüzünden ona uymak zorunda kaldıklarını dile getirdi. Oradan geçen bir kamyon sürücüsü tarafından kurtarılan Japon gençler tatil için geldikleri Avustralya'da macera dolu bir gün yaşadılar.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.