Güncel

Bayanlara sanal makyaj!

Sanal makyaj yapmadan makyaj ürünü almayın.

Bayanlara sanal makyaj!

Sanal makyaj uygulaması ile kozmetik mağazalarında ve stantlarda görev yapan güzellik uzmanlarına gerek kalmayacak. Sanal makyaj uygulaması ile gendiniz makyaj yapmadan size nasıl bir makyajın yakıştığını görebileceksiniz.

1332029560_7251993ba29a1fe2bb6b3d090c6ba7a004c992.jpg

Makyaj ürünü satın alacağınız zaman bir ürünün kendinize uygun olup olmadığını anlamak için denemek zorundasınızdır. Ürün deneme sürecinde, hijyene de dikkat etmeniz gerekmektedir. Başkasının denemiş olduğu bir ürünü denemek sağlık açısından zararlı olabilir. Ayrıca bu test ürünleri kozmetik firmalarına da ek maliyet çıkarmaktadır. Ürünlerin yalnızca renk, ton, marka gibi unsurları göz önünde bulundurularak, denemeden satın aldığınız zaman ürünü kullanmaya başlandığınızda memnun kalmayabilirsiniz. Görüntü işleme teknolojileri perakende sektöründeki bu ihtiyaç için çok iyi bir çözümdür.

Sanal makyaj uygulaması kameradan gelen görüntüleri işleyerek yüzün farklı bölgelerini algılayacak algoritmalar kullanılarak geliştirilmiştir. Uygulama kullanıcılara farklı makyaj deneyimlerini sanal sanal ortamda yüzlerinde test etme imkanı sağlar. Diğer ürünlerle de öncesi-sonrası karşılaştırması yapma imkanı tanıyacaktır.

Projenin ilerleyen aşamalarında kullanıcının yüzünün 3 boyutlu modeli oluşturulacak, model güzellik uzmanlarına gönderilerek uzmanların ürün önerileri kullanıcı tarafından görüntülenebilecektir. Ayrıca kullanıcılar önerilen bu ürünleri interaktif uygulama sayesinde yüzlerinin 3 boyutlu modeli üzerinde deneyebileceklerdir.

Nasıl uygulandığını merak ediyorsanız videoya bir gözatın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.