NetApp IDC sıralamasında bir numara

NetApp, "2012 Genel Bulut Altyapısına Yönelik Depolama Sistemleri Kapasitesi" sıralamasında IDC tarafından en iyi şirket ilan edildi.

NetApp IDC sıralamasında bir numara

Veri depolama ve yönetimi alanında dünyanın lider şirketlerinden NetApp, uluslararası bilgi teknolojisi kuruluşu IDC tarafından genel bulut altyapısına yönelik harici sistem kapasitesi açısından, 2012'de en iyi depolama çözümü geliştiren şirket ilan edilerek sıralamada bir numaraya oturdu. Sıralama, IDC'nin yılda iki kez gerçekleştirdiği ve belirli veri kullanımları açısından kurumsal depolama sistemlerinin günümüzdeki ve gelecekteki kullanımlarını analiz eden "Depolamada Kullanıcı Talepleri Çalışması"nın (Storage User Demand Study) bir parçası olarak yapıldı.

Data ONTAP® işletim sisteminin çok yönlülüğü ve verimliliği sayesinde müşterileri için evrensel bir veri platformu oluşturan NetApp, özel ve genel bulut kaynakları arasında dinamik veri taşınabilirliği sağlıyor ve müşteri tercihlerine yanıt verebilen kapsamlı seçenekler sunuyor.

 1390310687_netappozelbuildingblocks1hires.jpg

“Anket sonuçlarımızdan da görülebileceği gibi, son kullanıcılar depolama ortamlarını genişletmek ve en iyi hale getirmek için farklı bulut depolama hizmetlerini her geçen gün daha fazla benimsemeye devam ediyor" diyen IDC Araştırma Direktörü Natalya Yezhkova sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bulut altyapılarının geliştirilmesine katkıda bulunmak, depolama sistemleri tedarikçileri için önemli bir fırsat. Fakat bu süreç ürün ve çözüm tasarımlarında,  hizmet sağlayıcının geleneksel depolama mimarilerinden çok farklı olan ihtiyaçlarına yanıt verebilecek düzeyde bir inovasyon da gerektiriyor."

Her gün daha çok sayıda BT şirketi özel bulut altyapıları ile genel bulut hizmetlerini birleştirirken, NetApp® Data ONTAP yazılımı da her türlü bulut kaynağı arasındaki veri depolama ve veri yönetimi operasyonları için ortak bir zemin oluşturuyor. Tüm büyük bulut işletim ortamlarını destekleyebilen NetApp, aynı zamanda hibrit bulut operasyonlarına yönelik kapsamlı bir müşteri tercih altyapısına da sahip. Şu anda dünya çapında NetApp Data ONTAP üzerine inşa edilmiş 300'den fazla bulut hizmeti bulunuyor ve 175’ten fazla bulut hizmet sağlayıcısı bundan faydalanıyor. 

NetApp, Amazon Web Hizmetleri için özel depolama çözümü etrafında başlı başına bir ekosistem inşa eden ilk büyük depolama sağlayıcısıdır ve Microsoft tarafından "Özel Bulut İş Ortağı" ilan edilmiştir. Cisco ve NetApp işbirliği ile hayata geçirilen ve IDC tarafından "En İyi Entegre Altyapı Platformu" olarak seçilen FlexPod® veri merkezi platformu ise, hizmet sağlayıcılar ve işletmeler için kanıtlanmış bir teknolojidir.

 1390310710_netappozelaralishape2hires2.jpg

"NetApp, uzun süredir hizmet sağlayıcılara yönelik inovatif çözümler geliştiriyor" diyen NetApp Bulut Çözümleri Grubu Başkan Yardımcısı Phil Brotherton, IDC raporuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söylüyor: "IDC'nin genel bulut sağlayıcılar arasında ilk sıradaki konumumuzu onaylaması, yakın işbirliği içinde olduğumuz ortaklarımıza ve dünya çapındaki ileri düzey kullanıcılarımıza sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizin gücünü gösteriyor."