Güncel

Taksit sınırlaması gelmeden hediye siparişleri verildi

Veliler bu yıl karneleri görmeden hediyeleri hazırladı.

Taksit sınırlaması gelmeden hediye siparişleri verildi

Kredi kartıyla yapılan alışverişlere taksit sınırlaması getiren düzenlemenin yürürlüğe girmesine sayılı günler kalması, velilerin karne hediyesi siparişlerini de hızlandırdı. Hizlial.com’un verilerine göre, en çok tercih edilen karne hediyeleri olan akıllı telefon, tablet ve oyun konsolu satışlarında geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 110 artış kaydedildi.

Yarıyıl tatilinin 24 Ocak’ta başlayacağını hatırlatan Hizlial.com Genel Müdürü ve Yönetici Ortağı Kaan Dönmez, “Veliler 1 Şubat’ta yürürlüğe girecek düzenlemeden etkilenmemek için ellerini çabuk tutuyor diyebiliriz. Özellikle de yakın bir geçmişe kadar en popüler karne hediyesi olan bisikletin yerini alan akıllı telefon, tablet ve oyun konsolu kategorilerinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla görülen önemli artışlar da bunu doğruluyor. Veliler, taksit düzenlemesi nedeniyle bu yıl henüz karneleri görmeden hediyeleri hazırladılar diyebiliriz” diye konuştu.

 1390307410_2.jpg

Hizlial.com’da tabletlerde ortalama fiyat 129 TL’den başlarken, 229 TL’ye akıllı telefon satın almak mümkün olabiliyor. PlayStation 4’ün piyasaya çıkmasına karşın popülerliğini yitirmeyen PlayStation 3’e ise 539 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olmak mümkün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.