Güncel

Netflix Amerika’da rakip tanımıyor!

Dijital yayın platformu denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Netflix geçtiğimiz yılın son çeyreğinde rakiplerini ezip geçti.

Netflix Amerika’da rakip tanımıyor!

Netflix Amerika’da rakip tanımıyor! Son yıllarda dijital yayın platformlarına olan ilgi hayli artmış durumda. Hatta ülkemizde de dijital yayın platformları büyük ilgi görüyor diyebiliriz. Elbette Türkiye özelinde konuştuğumuzda işin içerisine Exxen, BluTV gibi yerli dijital yayın platfromları da dahil olacaktır.

Fakat iş dünya geneline geldiğinde durum hayli değişiyor. Dünya geneline baktığımızda sizlerin de tahmin edebileceği üzere Netflix’in ezici bir üstünlüğü söz konusu.

Nitekim bu durum dijital yayın platformlarının en çok kullanıldığı ülkelerin başında gelen ABD’de de çok değişmiyor. Just Watch tarafından açıklanan son rapora göre Netflix rakiplerinin açık ara önünde yer alıyor.

Netflix Amerika’da rakip tanımıyor!

2021’in son çeyreğinde izleyici kitlesinin 4’te 1’ine hitap eden Netflix’i yüzde 19’luk pay ile Amazpn Prime Video takip ediyor. Disney Plus’ın payı ise yüzde 13 seviyelerinde. Disney Plus ile aynı paya sahip olan Hulu’yu yüzde 12 ile HBO Max takip ediyor. Apple TV+ ise yüzde 5 ile hayli gerilerde yer alıyor.

Muhtemelen bu grafikte Disney Plus’ın duyurulan içeriklerin çıkmasıyla birlikte önemli bir sıçrama yapmasını bekleyebiliriz. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Disney Plus’ın Türkiye’ye geleceği geçtiğimiz gün yapılan açıklama ile kesinlik kazanmış oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.