Güncel

Netflix beklenen özelliği müjdeledi! Tüm kullanıcılara geliyor

Netflix beklenen özelliği tüm kullanıcılara sunacak. İşte şirketin merakla beklenen özelliği ile ilgili tüm detaylar.

Netflix beklenen özelliği müjdeledi! Tüm kullanıcılara geliyor

Netflix, orijinal film kitaplığının ses kalitesini artırmak amacıyla tüm platformlar için uzamsal sesi başlattı. Özellikle bir dizi veya film izlemek için kulaklık kullanan kullanıcılar için, işlevsellik daha etkileyici bir ses deneyimi sunulacak. Sennheiser ve Netflix, ek donanıma veya profesyonel bir surround kurulumuna gerek kalmadan stereo hoparlörler veya kulaklıklar aracılığıyla aktarılabilen genişletilmiş bir uzamsal ses çıkışı geliştirmek için işbirliği yaptı.

Netflix beklenen özelliği müjdeledi! Tüm kullanıcılara geliyor

Netflix platformundaki stereo çıkış yerine, onu destekleyen içerik artık Sennheiser'ın Ambeo 2 Kanallı Uzamsal Ses biçimini kullanacak. Ambeo, daha sürükleyici bir stereo profil oluşturmak için seçilen içerik için mevcut olan herhangi bir surround ses veya Dolby Atmos ses parçalarını kullanıyor.

Ek olarak Netflix, 5.1 surround ses ve Dolby Atmos sesle zengin bir surround ses deneyimi sunmak için Apple TV, iPhone ve iPad cihazlarında Apple'ın uzamsal sesini de destekliyor. Uyumlu bir Apple cihazında uzamsal ses dinleyebilmek için “Akış kalitesi” parametresi “Yüksek veya Otomatik” olarak ayarlanacak.

Bu özellik, tüm Netflix abonelerine sunulacak ve ayrıca genellikle uzamsal sesi desteklemeyen cihazlarda da çalışacak. Şu anda, spital ses özelliğini kullanan Netflix içeriği kitaplığı sınırlı, ancak kullanıcılar, spiral sesli şovların ve filmlerin tam listesini almak için arama çubuğunda uzamsal ses araması yapabilir. Bazı erken seçimler arasında Red Notice, The Witcher, Locke & Key, The Adam Project ve Stranger Things 4 yer alıyor.

Yorumlar
Knife Smith
Netfliks kadar kötü kullanışsız bir kullanıcı arayüzü başka yerde yok. Asla seyretmeyeceğim filmler,çoktan seyrettiklerim hatta olumsuz puanladıklarım bile inatla ana sayfamda görünmeye devam ediyor. Ahmaklar, veritabanına bir baksanıza orada ne izlediğim, beğenmesiğim var. Bana sürekli aynı bayat ve kalitesiz şeyleri inatla göstereceğinize otomatikman kaldırın ekranımdan kurtulayım.
Cevapla
Kanka
Netflix bitti benim icin. Sürekli ayni icerikler yok ispanya yok hollanda yok iran iceriklerii... Napcam la bunlari. Disney e geçtim gercekten esasli filmler var. İzledigim filmleri bile insan tekrar izleyesi geliyor ve dunya kadar da icerik var... Daha da artar diye dusunuyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.