Güncel

Netflix'ten yeni karar!

Netflix, Ağustos ayından itibaren abonelerin izledikleri film ve ya dizilere yorum yapamayacaklarını açıkladı.

Netflix'ten yeni karar!

Netflix, önümüzdeki aydan itibaren abonelerin izledikleri film veya dizilere artık yorum yapamayacaklarını açıkladı.

Buna ek olarak ayrıca kullanıcılara 2017 yılında sunulan başparmak değerlendirme sistemi de kaldırılacak. Böylelikle kimse bir dizi ve ya filmin ortalama beğeni derecesini göremeyecek. Bu karar ne kadar doğrudur işte orası tartışılır. Bazı aboneler bir filmi ve ya diziyi izlemeden önce ilk olarak insanların yorumlarını okumayı ve nasıl bulduklarını gözlemlemeyi sever.

Netflix, kullanıcı yorumlarının kapatılacağını e-mail yolu ile kullanıcılarına göndermeye başladı bile.

Yapılan açıklamada değerlendirme sisteminin eskisi kadar kullanılmadığı, hem yorum hem de değerlendirme sisteminin 30 Temmuz’dan itibaren kaldırılacağı açıklandı.

Kaldırılan sistem yerine farklı bir sistemin gelip gelmeyeceği ise henüz Netflix tarafından açıklanmış değil. Buna alternatif olarak kullanıcıların nasıl bir yol izleyebileceği de bilgilendirme içerisinde sunulmamakta.

Bakalım ilerleyen dönemler Netflix, bu konuda kullanıcılarına farklı bir değerlendirme sistemi getirecek mi yoksa tamamıyla mı bu sistemden vazgeçti bekleyip göreceğiz.

Netflix açıklama yaptı

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Netflix Türkiye, haberimizde konu olan değişimin sadece Netflix masaüstü versiyonunda kullanıma açık olan “içeriklere yorum yapma” özelliğinin kaldırılmasıyla ilgili olduğu ile ilgili açıklamada bulundu . Bu özellik zaten Türkiye’deki kullanıcılara açık olmadığının altı çizilen açıklamada baş parmak değerlendirme sistemi, söz konusu değişikliğin dışında kalacağı ve uygulamanın kullanımda kalmaya devam edeceği belirtildi. İşte Netflix'in yaptığı resmi oçıklama: 

"Önümüzdeki haftalarda Netflix’teki içeriklere yorum yazma özelliğini kaldırıyoruz. Sadece web sitesinde olan bu özelliğin zamanla daha az kullanılmaya başlandığını fark ettik. Daha önce bu özelliği kullanmış üyelerimizi, Temmuz sonu itibariyle yorum yazamayacakları ve Ağustos ortası itibariyle de yazılan yorumları okuyamayacakları konusunda bilgilendirdik."

Yorumlar
ABDULLAH CEM
Netflix Türkiye,de beğenme olayının yanında birde bütün film ve dizilere fragman olursa daha kullanışlı hale gelir diye düşünüyorum.
Cevapla
wsadsa
zaten yorum yapılmıyordu. sadece beğenme olayı vardı, onunda bir anlamı yoktu. sadece beğeniyordun. ne kadar beğenildiği görünmüyordu. en azından netflix türkiye böyle.
Cevapla
Uğur
"Ve ya" değil "veya". Okurken canım çıktı dikkat edin lütfen biraz.
Cevapla
ÇOK AYIP abone olacaktım vazgeçtim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.