Netflix dizisi Squid Game çok izlendiği için davalık oldu!

Netflix'in kısa sürede en sevilen dizilerinin arasında yer alan Squid Game şirketin başına bela oldu.

Netflix dizisi Squid Game çok izlendiği için davalık oldu!

Güney Kore merkezli internet servis sağlayıcısı SK Broadband, Netflix'in popüler dizisi “Squid Game” nedeniyle Netflix'e dava açtı. Davanın arkasındaki neden, yakın zamanda yayınlanan şov nedeniyle ağ trafiğinde karşılaştığı iddia edilen artış.

Güney Koreli internet servis sağlayıcısı, ağ trafiğinde karşılaştığı ani artış nedeniyle Netflix'in ilgili bakım maliyetlerini ödemesini talep ediyor. izlemeyenler için söz etmek gerekirs, Squid Game distopik gerilim türündeki yeni bir Netflix dizisi. Netflix eş CEO'su Ted Sarandos, çevrimiçi film akışı platformunun "şimdiye kadarki en büyük şovu" olma yolunda olduğunu söyledi.

Netflix dizisi Squid Game çok izlendiği için davalık oldu!

Netflix dizisi Squid Game çok izlendiği için davalık oldu! - Resim : 1

Bir Netflix sözcüsü, CNBC'ye gönderdiği bir e-postada, "SK Broadband'ın bize karşı açtığı iddiayı inceleyeceğiz. Bu arada, ortak müşterilerimiz için sorunsuz bir akış deneyimi sağlamak için açık diyalog aramaya ve SK Broadband ile çalışma yollarını keşfetmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Bu açıklama Güney Koreli bir mahkemenin Netflix'in ağ kullanımı için SK Broadband'a "makul bir şekilde" bir miktar ödemesi gerektiğini belirtmesinin ardından geldi. Yani diğer deyişle, Netflix dizisi çok başarılı olduğu için para ödemek zorunda kalacak.

Ayrıca bölgedeki milletvekilleri, Netflix gibi ağ kullanım ücreti ödemeyen içerik sağlayan platformlara da çağrıda bulunuyor. Maalesef davacı SK Broadband ise CNBC'nin konuyla ilgili yorum yapma talebine yanıt vermedi.