Samsung çok konuşulacak özelliğini devreye soktu!

Samsung, ultra geniş bant (UWB) ve NFC özellikli dijital otomobil tuşlarını destekleyen ve sadece bir araba ile çalışacak yeni sistemini tanıttı. İşte detaylar!

Samsung çok konuşulacak özelliğini devreye soktu!

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, Galaxy S21 lansmanı sırasında telefonlarında dijital otomobil tuşlar için planlarını duyurmuştu, nihayet özellik için destek gelmeye başladı.

Samsung, ultra geniş bant (UWB) ve NFC özellikli dijital otomobil tuşlarına desteğini önce Güney Kore'ye bölgesinde başlatacak ve sadece bir araba ile çalışacak. Tamamen elektrikli araçlarda çalışacak.

Samsung Akıllı Telefon İle Araç Pasif Giriş Özelliği!

Samsung çok konuşulacak özelliğini devreye soktu! - Resim : 1

Samsung Galaxy S21 Plus ve Ultra, Note 20 Ultra ve Galaxy Z Fold 2 ve 3’e sahip olan UWB'yi destekleyen cihazlarda, Samsung "pasif giriş" özelliğini tanıttı. Yani telefonunuzu çantanızdan veya cebinizden çıkarmadan aracınızın kilidini açabilir ve kilitleyebilirsiniz.

Samsung'un yeni teknolojisi dijital anahtar, hassas bilgileri korumak için şirketin Gömülü Güvenli Eleman (eSE) teknolojisini kullanıyor ve Samsung Pass uygulamasında saklıyor. Şirket, UWB'yi bir araba anahtarı olarak kullanmanın potansiyel röle saldırılarını önlediği, yani hırsızların fiziksel telefonunuz araçta olmadan aracınızı çalıştıramayacağı anlamına geldiğini söylüyor.

Samsung çok konuşulacak özelliğini devreye soktu! - Resim : 2

Telefonunuz yakındayken, aracınızı çalıştırabilir aynalarda, koltuklarda ve kapılarda daha fazla ayarlamalar yapabilirsiniz. Dijital anahtarlar Samsung Pass'te saklanacak ve "gömülü güvenli öğe (eSE)" ile korunacak ve Samsung'a göre, sistemin indirilen uygulamasıyla Android 11 çalıştıran herkesle paylaşılabilecek.

Bu, şu anda pilot bir bölgede bir tür otomobile erişmek anlamına geliyor. Samsung'un Audi, BMW ve Ford ile ortaklıkları olduğu düşünüldüğünde diğer araçlar için de mevcut kullanılabilir olması bekleniyor. Samsung NFC'yi desteklediğinden, Android 11’i çalıştıran eski Galaxy telefonlar da bu uygulamaya dahil olacak.

Samsung, Ocak ayında duyurduğu Galaxy SmartTag ile telefonlarındaki iki ana özellik, dijital araba anahtarları ve bulma öğeleri için UWB ve NFC kullanıyor.