Güncel

Netflix dizisindeki Atatürk detayı sosyal medyada tepki çekti!

Netflix'te yayınlanan 13 Commandments (13 Emir) adlı dizi, "Atatürk'e ve Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret" iddiası ile sosyal medyanın gündemine oturdu!


Netflix'te yayınlanan Belçika yapımı "suç" konulu ''13 Commandments'' adlı dizide, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait görsellere yer verildi. Bunu bir hakaret sayan izleyiciler, konu ile ilgili tepkilerini sosyal medyada dile getirdiler.

Netflix dizisindeki Atatürk detayı sosyal medyada büyük tepki topladı!

Belçika yapımı "suç" konulu ''13 Commandments'' adlı dizisinin ilk bölümlerinde bu ülkede bir Türk'ün işlediği 'töre cinayeti' anlatılıyor. Katil ile gurbetçi ailenin evinin duvarına asılı olan Atatürk ve Erdoğan fotoğraflarını aynı karede gösteren sahne,  bunu bir hakaret olarak gören izleyiciler tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Katilin, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı duvarın önünden geçtiği sahneyi aşağıda görebilirsiniz.

Dizinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra Türk Netflix kullanıcılarının eleştiri yağmuruna tuttuğu diziye ait Twitter üzerinden yapılan bazı paylaşımları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Netflix Türkiye'den konu ile ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmezken, konu ile ilgili eleştiriler yoğun bir şekilde gelmeye devam ediyor.

Yorumlar
ahmet
terbiyesizler ya
Cevapla
Turgay
Yuh... Ülke bitik durumda. Takılacak o kadar şey varken. Milletin taktığına bak. İşin kolayı.
Cevapla
Erhan..
Türk futbolunun kötüye gitmesinin sebebini çok iyi açıklamış insanları futboldan uzaklaştırsanız sonuç bu olur. Teşekkürler ıp TV..
Cevapla
Can
Netflix son zamanlarda iyice batırdı. Türkiye düşmanı resmen.
Cevapla
Kemal
qwq sen git TRT izle diriliş falan takıl. Şu Konuda tepkim var TRE bişi değilde MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmasını kınadım. Bir Dünya Lideri Başkomutan öğretmen ve niceleri olan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ü böyle seylere alet edilmesi doğru değil
Cevapla
ahmet
rte bişey değil ha ? haine bak neyse ağzımı açmayım biz saygımızı korudukca kudurun siz.
Gunergok
Tre neysede diye başladigin cümle sayesinde ecnebi bu pervasizligi gösterebiliyor... yani zihniyetin digerinden farksiz
Mr..
Karaktersiz tre dediğin kişi bu ülke nin başkanı sevmesende biraz saygı göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.