Güncel

Netflix Resident Evil dizisi üzerinde çalışıyor!

Netflix Resident Evil video oyun serisini temel alacak bir dizi üzerinde çalışıyor. İşte detaylar!


Resident Evil serisi filmlerden tutun oyunlara kadar birçok kategoride boy göstermiş bir isim. Biz genel olarak RE'yi oyunlarından tanıdık. Ardından gelen film serileri derken sıra geldi dizisine. Hemen hayal kırıklığına uğramayın sakın. Çünkü bu sefer Resident Evil projesinin ardında Netflix gibi kaliteli bir marka bulunuyor.

Netflix Resident Evil dizisi üzerinde çalışıyor!

Deadline'ın haberine göre Netflix, Resident Evil video oyun serisini temel alacak bir dizi projesi üzerinde çalışıyor. Belirtilene göre, Resident Evil filmlerin arkasındaki Alman prodüksiyon şirketi Constantin Film dizinin yapımını da üstlenecek ve ekip şu anda uyarlamaya liderlik edecek bir dizi sorumlusu arıyor.

Deadline dizinin Umbrella Corporation'ın karanlık iç işleyişlerini ve T-virüsünün patlak vermesinden kaynaklanan yeni dünya düzenini araştıracağını ve serinin kendine özel unsurlarını koruyacağını ve birçok easter egg içereceğini Netflix'teki kaynaklarından duymuş.

Resident Evil film serisi (Resident Evil, Resident Evil: Apocalypse, Resident Evil: Extinction, Resident Evil: Afterlife, Resident Evil: Retribution, Resident Evil: The Final Chapter) toplamda 1.2 milyar doların üstünde hasılat yapmayı başardı. 2017 yılının ortalarında filmlerin yeniden çekileceği açıklanmıştı ve geçtiğimiz ay Constantin Film yeni Resident Evil filmlerini yazıp yönetmesi için Johannes Roberts'ı işe aldı.

Nasıl bir proje ortaya çıkacak bilmiyoruz ancak gelen bilgilere göre bu projenin üzerine fazlasıyla titrendiği ortada. Peki ya siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Yorumlar kısmından bizlere düşüncelerinizi aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.