Güncel

Netflix şifresini paylaşanlar dikkat! Extra ücret alınacak

Netflix şifresini başkalarıyla paylaşanlar için şimdi bir engel geliyor. Şirket bünyesine daha fazla kullanıcı çekmek için parola paylaşımına engel koyuyor.

Netflix şifresini paylaşanlar dikkat! Extra ücret alınacak

İnsanlar, yıllardır Netflix şifrelerini arkadaşları ve aileleriyle paylaşıyorlar. Ancak bu durum şimdilerde sona erebilir. Netflix'in üç yıl öncesine göre çok daha fazla rekabetle karşı karşıya kalması problem yaratmaya başladı. Ayrıca şirketin geliri şifre paylaşımı sebebiyle gerilemeye başladı. Hal böyle olunca da Netlix bu duruma el atmaya karar verdi.

Netflix şifresini paylaşanlar dikkat! Yeni güvenlik önlemi geliyor

netflix

 

Netflix tarafından yayınlanan yeni bir blog gönderisinde şirket, Netflix hesabı paylaşma eğilimini engellemek için Şili, Kosta Rika ve Peru'da iki yeni özelliği test etmeye başlayacağını duyurdu.

Şirket, "Standart ve Premium Planlarımızda ayrı profiller ve birden çok akış gibi özelliklerle birlikte yaşayan kişilerin Netflix hesaplarını paylaşmalarını her zaman kolaylaştırdık. Bunlar son derece popüler olmakla birlikte, Netflix'in ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda da bazı kafa karışıklıkları yarattı. Netflix, parola paylaşımının gelirimizi ve dolayısıyla aboneleri cezbeden orijinal içeriğe yatırım yapma yeteneğini etkilediğinin farkındayız" ifadelerini kullandı.

"Sonuç olarak, hesaplar haneler arasında paylaşılıyor ve bu da üyelerimiz için yeni TV ve filmlere yatırım yapma yeteneğimizi etkiliyor. Bu nedenle, hane dışından paylaşım yapan üyelerin biraz daha fazla ödeme yapmalarını sağlamanın yolları üzerinde çalışıyoruz."

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Netflix, Şili, Kosta Rika ve Peru'daki mevcut hesaplar için gevşek bir şekilde "alt hesaplar" olarak tanımlanan ancak resmi olarak "Ekstra Üye" olarak adlandırılan hesapları test etmeye başlayacak. Hesap sahipleri, üye başına ekstra bir aylık ücret karşılığında, hane dışında yaşayan iki ilave üyeyi hesaplarına ekleyebilecek.

Yorumlar
Ahmet
Gelirler artmaz tam tersine kaçak dizi siteleri yaygınlaşır Cidden bunu öngöremeyecek kadar aptal olamazlar Öğrenci olarak kullanan kesim direkt olarak kaçak film sitelerine yönelir
Cevapla
Birol
Şimdi ben 3 kişi ile 4k olan 4 kişi lik paketi ortak kullanıyorum ortak ödüyoruz böyle bir durumda netflix 3 ayrı kullanıcı kazanmicak aksine aylık 55 tl gelirden olacaktır ve bunu bir çok kişinin yapacağına inanıyorum kısacası böyle bir durumda netflix i silerim zaten yayınlanan herşey anında internette
Cevapla
rocky
yanlis anlamissin
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.