Güncel

Netflix, TikTok benzeri özelliğini TV'lere getiriyor!

Netflix ilk olarak mobil cihazlarda sunduğu TikTok benzeri özelliği şimdi TV'lere getiriyor. Şirket kısa video formatına benzeyen özelliği TV cihazlarda deneyecek. İşte detaylar.

Netflix, TikTok benzeri özelliğini TV'lere getiriyor!

Netflix'in TikTok tarzı komedi beslemesini telefonlarda bırakacağını düşünmediniz, değil mi? Mobil versiyonlara sunulmasının ardından şirket, Fast Laughs isimli özelliği TV'lere getiren bir test başlatıyor.

Bu özellik sayesinde Netflix şovlarından, filmlerinden ve (elbette) komedi spesiyallerinden Shorts video formatında kısa videolar görebileceksiniz. Hoşunuza giden bir şey bulduğunuzda tüm showu izleyebilirsiniz. Fragman benzeri bir özellik olan kısa klipler daha çok TikTok benzeri bir format sunuyor.

Netflix, TikTok benzeri özelliğini TV'lere getiriyor!

netflix

Ekleme, ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere İngilizce konuşulan ülkelerdeki abonelere "yavaş yavaş" dağıtılıyor. Bu bölgelerde problemsiz bir şekilde sunulmasının ardından global olarak da dağıtıma başlanacaktır. Özellik etkinleştirilmişse, ana sayfanızda görünecek. Fast Laughs, çocuk profillerinde kullanılamayacak.

Kısa video formatı genelde mobil cihazlarda kullanılan uygulamalara yönelik bir özellik olsa da TV'lere getirilmesi çok şaşırtıcı olmayacaktır. Zira Netflix çoğunlukla TV üzerinden kullanılıyor. Fast Laughs, izleyecek bir şeye karar veremeyen izleyiciler için nihayetinde bir keşif aracı. Fragmanlar üzerinden fikir sahibi olmak zor ise Fast Laughs eğlenceli ve uzun süre vakit geçirmenizi sağlayacak klipler içerebilir.

TikTok piyasaya sürüldüğünden beri tüm sosyal medya uygulamalarını solladı desek yanlış olmaz. Instagram da dahil olmak üzere tüm şirketler TikTok benzeri özelliklerini sunmakta gecikmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.