Güncel

Netflix ücretsiz deneme sürümünü Türkiye için kaldırdı

Dijital sinema ve dizi platformu Netflix, sunduğu ücretsiz deneme sürümü özelliğini Türkiye'de kullanıma kapattı.

Netflix ücretsiz deneme sürümünü Türkiye için kaldırdı

Neftlix'in en önemli özelliklerinden biri olan 30 gün boyunca ücretsiz olarak platformu kullanma imkanı sunan 30 gün deneme sürümü özelliği Türkiye'de kullanıma kapatıldı. Platform bu konuda resmi bir açıklama yapmasa da (muhtemelen yapmayacak da) ilgili sayfaya girdiğinizde bu özelliğin Türkiye'de kullanılmadığı ifadesi ile karşılaşıyorsunuz.

Netflix ücretsiz deneme sürümünü Türkiye için kaldırdı

Netflix Türkiye sayfalarında yer alan bilgiye göre ücretsiz deneme özelliği Türkiye'de kullanılamıyor. İşte Netflix Türkiye sayfasındaki bilgi:

Şu anda ülkenizde ücretsiz deneme sunulmamaktadır. Yeni üyeliğinizi başlatmak için Netflix.com adresine gidin, size en uygun planı ve ödeme seçeneğini seçin, e-posta adresinizi girin, bir parola belirleyin ve izlemeye başlayın.

Netflix üyeleri, dizi ve film kataloğunun tamamına anında erişebilir. Yayın planları, cihazlar ve daha fazlasına ilişkin bilgiler Netflix nedir? başlıklı sayfada bulunabilir.

Netflix üyeliğinizi başlattıktan sonra üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Neftlix'in ücretsiz deneme özelliğinin zaman zaman suistimal edildiği, hatta bazı platformlarda deneme üyeliklerinin ücretli olarak satıldığı iddiaları olduğunu da belirtelim. Netflix bu özelliği Türkiye'de neden kapattı bilinmiyor ama yukarıdaki iddiaların bu kararın alınmasında önemli bir sebep olduğu düşünülüyor.

Netflix ücretsiz deneme sürümü nasıl kullanıyordu?

Netflix Türkiye'de 30 günlük ücretsiz deneme sürümü için kredi kartı bilgilerini de verip abone olmak yeterli oluyordu. 30 gün boyunca bu abonelik için ücret alınmıyor ve 30 günün sonunda abonelik iptal edilmezse ücret alınmaya başlıyordu. 

Yorumlar
Cihan
Sürekli yeni mail adresi ile deneme üyeliği açıp bedava kullananların aşırı fazla olması sebebiyle haklı olarak kaldırmıştır.
Cevapla
murat
dogru soyluorsun cevabini sen verdim bende tanık oldum ama ben ucretli kullaniyorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.