Güncel

Netflix ve Amazon Prime Video Türkiye'de lisans aldı

Netflix ve Amazon Prime Video, RTÜK'ten dijital platformlarda yayın yapmak için lisans aldı.

Netflix ve Amazon Prime Video Türkiye'de lisans aldı

Geçtiğimiz günlerde internet üzerinden yayın yapan dijital platformlar RTÜK denetimine geçmiş ve konuyla ilgili yasa Resmi Gazete'de yayınlanıp yürürlüğe girmişti. Aralarında Netflix, Amazon Prime, BluTv ve Spotify gibi yerli ve yabancı platformların yer aldığı bu servisler lisans almaya başladı.

Netflix ve Amazon Prime Video Türkiye'de lisans aldı

Konuyla ilgili açıklama RTÜK yani Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin tarafından yapıldı. Twitter'da bir paylaşım yapan Şahin, Netflix ve Amazon Prime Video'nun lisans aldığını duyurdu.


Resmi Gazete 1 Ağustos'ta yayınlanan Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliğin yürürlük tarihinden itibaren bir ay içerisinde Netflix ve benzeri platformların RTÜK’e lisans başvurusu yapması gerekiyordu. Türkiye'de faaliyet gösteren bütün yerli/yabancı platformlar lisans başvurusunda bulunup RTÜK tarafından lisanslanmaya başladılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.