Güncel

Netlfix'te pedofili skandalı

Popüler dijital video platformu Netflix'in küçük çocukları cinsel obje gibi gösteren bir filmi yayına vermesi tartışmalara yol açtı.


Çocuk istismarı ve eşcinsellik konularına fazla yer vermesiyle eleştirilen Netflix yeni bir skandala daha imza attı. Cuties isimli bir filmi yayımlamaya hazırlanan Netflix, filmin tanıtım afişlerinde kullandığı cümleler yüzünden eleştiri oklarının hedefi oldu. Sosyal medyada pedofili eleştirileri alan film ve tanıtım bilgileri yüzünden Netflix de eleştiri oklarına hedef oldu. 

Netlfix'te pedofili skandalı

9 Eylül'de yayına girmesi beklenen filmin afişinde kullanılan cümleler ve filmin kendisi platforma yönelik eleştirilerin artmasına yol açtı. Orijinali Fransız yapımı olan filmde Müslüman bir kız çocuğunun geleneklere meydan okuyarak dansçı olması anlatılıyor.

Filmin tanıtım afişinde ilk olarak '11 yaşında Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır. Onlara katılma umuduyla dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur' cümlesi yer alıyordu.

İngilizce tanıtımda 'Amy, 11, becomes fascinated with a twerking dance crew. Hoping to join them, she starts to explore her femininity, defying her family's traditions" olan bu ifade daha sonra "11 yaşında Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır ve Onlara katılma umuduyla aile geleneklerine meydan okur" şeklinde değiştirildi.

Sosyal medyada da çok tepki toplayan bu film ve tanıtım yüzünden hem Türkiye'de hem dünyada eleştiri alan Netflix, Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak özür diledi.


Ancak gelen tüm eleştirilere rağmen bu filmin Türkiye'de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde Netflix üzerinden gösterime gireceğini belirtelim. 

Yorumlar
X Artık Biliniyor
Yazıklar olsun...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.