Güncel

NFT ve metaverse ile ilgili ticari markalara dünyaca ünlü pop yıldızı Billie Eilish de katılıyor!

Kayıt sanatçısı Billie Eilish, şirketi Lash Music LLC, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) kendi adı ve Blohsh logosu için bir çift ticari marka başvurusu yaptı! Artık meta veride o da olacak!

NFT ve metaverse ile ilgili ticari markalara dünyaca ünlü pop yıldızı Billie Eilish de katılıyor!

Kayıt sanatçısı Billie Eilish, şirketi Lash Music LLC, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO)  kendi adı ve Blohsh logosu için bir çift ticari marka başvurusu yaparak meta veriye katılıyor.

 NFT ve metaverse ile ilgili ticari markalara dünyaca ünlü pop yıldızı Billie Eilish de katılıyor!

26 Şubat 2022'de dosyalanan bu başvurular, pop şarkıcısı Billie Eilish'in, meta veri tabanına genişlemeyi ve takas edilemez tokenler (NFT'ler), dijital koleksiyonlar ve sanal para birimi içeren yazılımlar sunmayı planladığını gösteriyor.

Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis, haberi 3 Mart Perşembe günü  Twitter üzerinden verdi.

Bayan Eilish'in hamlesi, hayranların blok zinciri tabanlı teknoloji, indirilebilir video oyun yazılımı ve video oyunlarında ve sanal dünyalarda kullanılan oyun içi kaynaklar ve sanal para birimi de dahil olmak üzere diğer sanal ürünlerle oluşturulmuş indirilebilir dijital medyasını satın almalarını sağlayacak.

Universal Music Group'un (UMG) de yakın zamanda NFT platformu Curio ile ortaklık ilan ettiğini ve Billie Eilish'in UMG'nin en popüler kayıt sanatçılarından biri olduğunu düşünürsek, bu gelişme şaşırtıcı değil.

Meta veri tabanında toplanan popüler markalar ve isimler

Bu dosyalamalar, metaverse ve NFT'lere ilgi gösteren popüler kayıt sanatçılarının artan eğilimini yansıtıyor. Bay Kondoudis'e göre Dolly Parton, Grandmaster Flash ve KISS gibi çeşitli sanatçılar ticari markaları için benzer başvurularda bulundular.

Meta veri tabanı ve NFT ile ilgili ticari markalar için başvuruda bulunan popüler markalar ve hanehalkı kişiliklerinin listesi büyümeye devam ederken, bu heyecana katılanlar sadece müzisyenler değil.

Artık Meta veri tabanında Amerikan iç çamaşırı ve güzellik markası Victoria's Secret , fast-food devi McDonald's , New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) ve içecek şirketi Monster Energy yer alıyor.

NFT'ler yeni bir şey olabilir, ancak onlara ilgi artıyor. Finbold tarafından yapılan araştırmaya göre, 2021'deki ABD NFT ticari marka başvuruları 400 kat artarak Aralık ayında kaydedilen en yüksek sayı oldu. 

Bu ay boyunca, aynı yılın Ocak ayında sıfır olan 407 ticari marka başvurusu USPTO'ya yapıldı. Trend, Ocak 2022'de günlük 15 kayıtla devam etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.