Nintendo, NFT'ler ve metaverse ile ilgileniyor!

MST Financial kıdemli analisti David Gibson'a göre Nintendo, NFT'ler ve metaverse ile ilgilendiğini, aynı zamanda şirketin, bu teknolojinin sahip olduğu potansiyeli görebildiğini ima etti.

Nintendo, NFT'ler ve metaverse ile ilgileniyor!

Son aylarda, daha fazla kuruluş ve insan olası uygulamalarını araştırdıkça, takas edilemeyen belirteçler (NFT'ler) ve meta veri tabanı popüler konuşma konuları haline geldi.

Nintendo'nun  son finansal sonuçlarının ardından şirket, diğer konuların yanı sıra NFT'leri ve meta veriyi ele alan sorulardan birinin yer aldığı bir Soru-Cevap oturumu düzenledi.

Nintendo, NFT'ler ve metaverse ile ilgileniyor! - Resim : 1

MST Financial kıdemli analisti David Gibson'a göre Nintendo , bu alanla ilgilendiğini ve şirket için sahip olduğu 'potansiyeli' görebileceğini ima etti .

Japon video oyun şirketinin konu ile ilgili açıklaması şu şekilde;
"Bu alana ilgimiz var, bu alandaki potansiyeli hissediyoruz, ancak bu alanda ne tür bir neşe sağlayabileceğimizi merak ediyoruz ve bunun şu anda tanımlanması zor"

Gibson ise, Nintendo'nun yanıtının "esas olarak meta veriye odaklandığını" iddia etti.

NFT'ler ve meta veri deposu

Nintendo, özellikle son verilerin NFT şirketlerine yatırılan para miktarının 2020 ile 2021 arasında inanılmaz şekilde, 130 kat artarak 4,8 milyar dolara ulaştığı göz önüne alındığında, video oyun alanında rekabet etmesine yardımcı olacak herhangi bir yeni teknolojiyle şüphesiz ilgilenecektir.

Genel olarak, yatırımcılar NFT'lerin koleksiyon öğeleri, firmalar için marka değeri yaratıcıları ve Web3 ve metaverse katılımcıları olarak potansiyeli konusunda iyimser.

Özellikle, oyun içi öğeler gibi dijital ürünler, bir blok zincirine (bir tür dijital defter) kaydedilen benzersiz veri parçaları oldukları için NFT'ler aracılığıyla satın alınabilir ve satılabilir, oysa metaverse, teknoloji firmaları arasında popülerlik kazanmış bir kavramdır. sosyal etkileşime odaklanan çevrimiçi bir sanal ortama atıfta bulunur.