Rockstar Games açıkladı: GTA 6 Geliyor!

Rockstar Games, GTA ile ilgili topluluk güncellemelerini duyurduğu bülteninde dolaylı yoldan GTA 6’nın geliştirildiğini açıkladı.

Rockstar Games açıkladı: GTA 6 Geliyor!

GTA V'in ilk piyasaya sürüldüğü 17 Eylül 2013 tarihinden bu yana, GTA VI ile ilgili sayısız iddia ortaya atıldı, ancak ne zaman çıkacağı ya da çıkıp çıkmayacağı her zaman sırrını korudu. Ancak Rockstar Games, GTA ile ilgili topluluk güncellemelerini duyurduğu bülteninde, yeni GTA oyunu ile ilgili geliştirme sürecinde olduğunu belirterek GTA VI’nın geleceğine imada bulundu.

Rockstar Games açıkladı: GTA 6 Geliyor!

Rockstar Games'in en bilinen oyunlarından biri olan (Grand Theft Auto) GTA serisinin, merakla beklenen son versiyonu GTA VI'nın çıkış tarihi ve fiyatı dahi sızdırılmıştı. Ancak bu iddiaların tamamının gerçeği yansıtmadığı kısa sürede ortaya çıktı. Yine de GTA tutkunları bir umutla GTA VI'nın çıkacağı tarihi bir umutla beklemeye devam ettiler.

Rockstar Games açıkladı: GTA 6 Geliyor! - Resim : 1

Sonunda Rockstar Games'den sevindiren haber geldi. Şirket GTA VI'ya atıfta bulunarak, oyunun geliştirme süreceğinde olduğunu şu cümlelerle açıkladı;

''GTAV'ın eşi benzeri olmayan uzun ömürlü bir oyun olmasının da etkisi ile, çoğunuzun bize Grand Theft Auto serisine yeni bir giriş hakkında sorular sorduğunu biliyoruz. Başladığımız her yeni projede, hedefimiz her zaman daha önce teslim ettiğimizin önemli ölçüde ötesine geçmektir. Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki giriş için aktif geliştirmenin devam ettiğini onaylamaktan memnuniyet duyuyoruz. Hazır olur olmaz daha fazlasını paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz, bu yüzden resmi ayrıntılar için lütfen Rockstar Newswire'ı takip etmeye devam edin.

Tüm ekibimiz adına, desteğiniz için hepinize teşekkür ediyor ve geleceğe sizinle birlikte adım atmak için sabırsızlanıyoruz!''

Bahsi geçen güncellemenin ne zaman tamamlanacağı belirtilmemiş. Ancak şirketin açıklamalarına bakılırsa, yakın zaman içinde konu ile ilgili duyuruların ve bilgi paylaşımının devamı gelecek gibi.