Güncel

Nokia 1.000 kişinin işine son veriyor!

Dev mobil cihaz üreticisi Nokia 1.000 çalışanının işine son veriyor!


Dünya'nın en büyük mobil cihaz üreticilerinden Nokia'nın bir süredir karışıklık yaşadığını biliyor, ne zaman patlak vereceğini merak ediyorduk. Son haberlere göre Nokia şirket çalışanlarından 1000 kişinin işine son veriyor.

Finlandiya'daki Nokia fabrikasında işçileri büyük bir korku şimdiden sardı bile. Nokia yeni iş çözümleri çerçevesinde üretim arttırma politikası izleyeceğini ve bu sebeple 1.000 kişinin işine son vereceği haberleri gelmeye devam ediyor.

1332499649_nokia-factory-photos-6.jpg
Fabrika'da henüz bir işten çıkarılma söz konusu olmasa da, 2012 ile birlikte 1.000 kişinin işine muhakkak son verileceği gelen bilgilerin kesinliği doğrultusunda. Bu tarz dedikoduların yayılması işçilerin panik havasına girmesine sebep oldu, fabrikada oluşan gergin ortam Nokia'nın canını sıkacak gibi duruyor. İşçileri için 6 ay ek süre tanıyacak, bu süreç içerisinde raporlar çıkarılacak ve işine sıkı bir şekilde sahip çıkanların işine son verilmeyecek.

*Nokia yeni iş çözümleriyle birlikte gittiği bu iş politikasında ne kadar başarılı olur hep birlikte merak ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.