Güncel

Nokia 3310 bataryası mı taktınız nedir! Mercedes-Benz Vision EQXX tek şarjla "1000 Km" kat etti!

Mercedes-Benz Vision EQXX tek şarjla inanması güç ama "1000 Km" yol kat etti. Gerçekten muazzam bir mesafe kat eden bu EV otomobil tabiri caizse sanki "Nokia'nın şarjı bitmeyen telefon lakaplı 3310 modelinin bataryası var" dedirtiyor.

Nokia 3310 bataryası mı taktınız nedir! Mercedes-Benz Vision EQXX tek şarjla "1000 Km" kat etti!

Mercedes-Benz, elektrikli konsept otomobili Vision EQXX'in tek bir pil şarjı ile 1.000 km'yi aşan uzun menzilli testini başarıyla tamamladığını duyurdu. Bu açıklama Elektrikli aracın tek bir şarjla kat ettiği en uzun mesafeler arasında.

Yolculuk, ilk olarak Almanya'dan başlayıp, daha sonra İsviçre ve İtalya'ya ve son olarak da Fransa'nın güneyindeki Marsilya yakınlarındaki liman kenti Cassis'e kadar birçok Avrupa şehrinde gerçekleşti. Sıcaklıklar 3 ila 18 santigrat derece (37 ila 64 derece Fahrenheit) arasında değişirken, araç ortalama 90 km hızla gitti.

Kat edilen mesafe 1.000 km'nin üzerinde

Bu, günümüzde yollardaki çoğu EV otomobilinin seyahat edebileceği tipik aralığın iki katından fazla. Mercedes'e göre, Vision EQXX'in vardığında şarj durumu yüzde 15 civarındaydı ve aracın kalan menzili yaklaşık 140 km (87 mil) kadardı. Ortalama tüketim, 100 km'de 8,7 kWh (100 km başına 7,1 kWh) ile rekor kıran bir başarı oldu.

Mercedes-Benz Vision EQXX test ediliyor

Mercedes, Vision EQXX'i ilk olarak bu yılın başlarında pil verimliliğinde bir deneme olarak tanıttı. Sportif tasarımı, şık görünüşü, fütüristik tasarımıyla konsept otomobil, muhtemelen Porsche TaycanAudi E-tron GT ve Tesla Roadster gibi diğer lüks EV'lerle rekabet edebilecek bir üretim otomobilinin temellerini oluşturacak.

Gerçek dünya menzil testi, daha önce Vision EQXX'in 100 kilometrede 10 kWh veya kWh başına 6 milden fazla enerji tüketeceğini iddia eden Mercedes için bir nimet. Bu testler, gerçek dünya trafik koşullarının bir simülasyonuna dayanıyordu. Bu, gerçek dünya koşulları altında Vision EQXX'in ne kadar iyi olduğunun bir kanıtı.

Mercedes'in yeni Tesla ve Porsche katili aracını nasıl buluyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.