Güncel

Nokia 60 yıl sonra logosunu değiştirdi! İşte yeni logo...

Finlandiya merkezli teknoloji devi Nokia, marka kimliğini yenileme çabaları kapsamında logosunu değiştirdiğini duyurdu. Bu değişiklikle birlikte şirketin 60 yıllık ikonik logosu tarih oldu. İşte yeni logo...

Nokia 60 yıl sonra logosunu değiştirdi! İşte yeni logo...

Nokia, bugün yaptığı bir açıklamayla marka kimliğinde önemli bir değişikliğe gideceğini açıkladı. Şirket, 60 yılın ardından ilk kez logosunu değiştirdiğini duyurdu. Tamamen yenilenmiş logosunu tanıtan şirket, bu değişikliği büyüme hedeflerinin bir parçası olarak yaptı. Logo değişikliği, Barcelona’da başlayan ve 2 Mart’a kadar devam edecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) duyuruldu.

Sade ama dikkat çekici ve modern olarak nitelendirilebilecek yeni logo, ‘NOKIA’ kelimesini beş farklı şeklin kullanımıyla oluşturuyor. Ayrıca, tüm dünyada yaygın olarak bilinen ikonik koyu mavinin kullanımından vazgeçildiği de görülebiliyor.

Nokia 60 yıl sonra logosunu değiştirdi! İşte yeni logo... - Resim : 1

CEO Pekka Lundmark, şirketin dönüşümünü temsil eden bu logo değişikliği konusunda Reuters’a verdiği bir demeçte, önceden telefonlarla ilişkilendirildiklerini şimdi ise bir ‘iş teknolojisi’ şirketi olduklarını aktardı.

Geçen yıl %21 büyüdü

2020’de göreve gelen 59 yaşındaki iş insanı, başa geçer geçmez zor dönemde olan şirket için yeni stratejiler belirlemişti. Lundmark, ayrıca geçen yıl %21’lik büyüme kaydettiklerini ve mümkün olan en kısa sürede bunu artırmayı planladıklarını ekledi.

Lundmark, Bloomberg’e verdiği bir röportajda ise, “Çoğu insanın zihninde hâlâ başarılı bir telefon markasızyız; ancak Nokia’nın amacı bu değil. Ağlara ve endüstriyel dijitalleşmeye odaklanan yeni bir marka başlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Yalnızca küresel liderliği görebileceği işler yapmak isteyen Nokia’nın şu sıralardaki ana amacı, diğer işletmelere ekipmanlar satmak.

Yorumlar
Hacı Mehmet
Nokia gerçekten gelmiş geçmiş en iyi markalardan biri. Yaparsa Apple kafa tutacak kalitede bir marka
Cevapla
RTE
Apple'ın en iyi olduğunu kim söyledi?
nurdoğan sarıoğlu nur
teknoloji okuyu yok etmeye çalışan birilerimi var biraz önce SPOTİFY ile ilgili yazınıza tam yorum yapacağım zaman kaldırıldı
Cevapla
Aynen
Aynen teyze amerikanın oyunları
Şahin
Tek kelimeyle saçmalıyor 😏 diye düşünüyorum
Cevapla
Şahin
Adam mantılı konuşuyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.