Güncel

Nokia attığı küfür twitiyle sosyal medyada gözden düştü!

Sosyal medyanın yaramaz çocuğu yine iş başında!


Son zamanların en popüler firmalarından birisi de Nokia'dır şüphesiz. Attığı twitlerle sansasyonel olaylara imza atmaya devam eden Finlandiyalı firma, zaman zaman Apple, Samsung ve HTC gibi bir sürü firmaya laf atarak sosyal medyada ilginç bir nama sahipti. 

1385542548_screen-shot-2013-11-26-at-3.32.jpg

Geçtiğimiz günlerde BlackBerry'e de Twitter sataşan mobil üretici Nokia, dün geç saatlerde NokiaNZ adlı resmi hesabından bir küfür paylaştı. "F**k You" kalıbındaki küfürle günümüzde Türkçe'de Canın Cehenneme, Cehenneme kadar yolun var gibi anlamlara gelen bir cümle kullanmış oldu. (Tabi argoda ve günlük kullanımda bir çok anlamları da mevcut, şuan bunları buradan söyleyemiyoruz, yaş ortalamasının düşük olduğu durumlarda bu şekilde çeviriyoruz)

Hi everyone, contrary to the last tweet, we love our Nokia NZ fans! Apologies to those who were offended- we're investigating the source now

— Nokia NZ (@NokiaNZ) 27 Kasım 2013

Twit atıldıktan dakikalar sonra kaldırılsa da sosyal medyada büyük tepki topladı. RT sayısının saniyelere bağlı olarak hızlıca artması, dev firmanın sosyal medya imajını derinden sarstı. Kısa bir süre sonra gelen açıklamada ise sorunun kaynağının araştırıldığı, NokiaNZ fanlarını çok sevdiklerini, bir önceki twit için özür dilediklerini içeren bir twit gönderildi.

Son durum: Sorunla alakalı olarak geri dönüş bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.