Güncel

Nokia ortalığı kızıştırdı!

Windows Phone'a geçen Nokia, Android ve iOS platformlarına yerden yere vurdu.


iPhone'un çıktığı zamandan itibaren ciddi bir düşüş yaşayan Nokia, Android'in  hızla yaygınlaşması ile beraber iyice çöküşe geçti.

Bu ciddi düşüşten Windows Phone işletim sistemini ile çıkmaya çalışan Nokia, rakiplerini kızdıracak açıklamalar yaptı. Nokia satış ve pazarlama bölümü şefi Niels Munksgaard'dan gelen açıklamalar Apple ile Google kızdırcak.

1323892516_nokia-android2.jpg

Gençlerin artık iPhone'a doyduğunu ve modasının geçmek üzere olduğunu söyleyen Munksgaard, Android'in ise gereksiz bir karmaşıklığa sahip olduğunu ve kullanıcılar için oldukça güvensiz olduğunu dile getirdi.

Apple ve Google'ın, düşük Windows Phone satışından dolayı platformu küçümsediklerini fakat Nokia, Windows Phone'a geçiş süresi olarak şeçilebilecek en uygun zamanı seçtiğini sözlerine ekleyen Munksgaard, kullanıcılara Windows Phone platformunun diğer platformlardan ne kadar farklı ve ilgi çekici olduğunu anlatmaya uğraştıklarını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.