Güncel

Nokia'nın iptal edilen akıllı saati ile ilgili yeni sızıntı (Video)

Microsoft'un Nokia'nın mobil bölümünü satın almasından hemen sonra durdurulan akıllı saat projesiyle ilgili yeni bir video sızdı.


Daha önce de Microsoft'un Nokia'nın mobil bölümünü satın alımından sonra iptal edilen akıllı saatin görselleri mevcuttu. İşte o görseller:

1466535445_nokianin-iptal-edilen-akilli-saati-internete-sizdirildi.jpg


Projenin iptalinden sonra yola Micrososft Band Fitness bilekliği ile devam edilmişti.Taa o zamanlar saatin çalışır durumda olduğu ve bazı fonksiyonlarının halen korunur halde olduğu görünüyordu.Saatin tek bilinen özelliği ise içerisinde bir ARM işlemci barındırıyor olmasıydı.


Şu sıralar Nokia'nın parlak dönemleri olmasa da bu satın alımdan önce bir çok proje üzerinde çalışmalar yürütüyordu.Şimdi ise bu akıllı saatin nasıl kulanıldığını gösteren bir hareketli görsel Twitter üzerinden sızdırıldı.

More Moonraker bits. The smartwatch that never came to be. pic.twitter.com/pt1USBrFLM

— Core (@tfwboredom) 20 Haziran 2016

Sızan bu görselde bu akıllı saatin akıllı telefon üzerindeki bağlantı uygulaması görülüyor.Uygulamada ise saatin genel özellikleri hakkında bilgiler veriliyor.Görselde görünenene göre yukarıdan aşağıya doğru parmağınızı kaydırdığınızda bildirimlere ulaşılabiliyor ve saatin üzerindeki fiziksel tuş ile ana ekrana ulaşım sağlanabiliyor.

Nokia belki ilerleyen zamanlarda o günün teknolojisine uygun bir akıllı saat üzerinde çalışabilir ama Moonraker kod adlı bu akıllı saat projenin iptalinden dolayı artık gün yüzüne çıkması imkansız gibi bişey.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.