Güncel

NSA Çin'e saldırdı!

Edward Snowden NSA'in başını yakmaya devam ediyor!


Edward Snowden'in verdiği bilgilere göre, ABD istihbarat kurumu NSA Çin'in en büyük 3 operatörüne saldırı düzenleyerek SMS takibi yapmaya çalışmış.

Bu bilgilere göre, ABD istihbarat kurumu NSA, Çin'in en büyük 3 operatörü olan ve toplam abone sayıları 1 milyarı geride bırakan China Mobile, China Telecom ve China Unicom'a siber saldırı düzenleyerek SMS veritabanlarına sızmaya çalışmış. Üstelik bununla da yetinmeyen NSA, Çin'in en saygın akademik enstitülerinden birisi durumunda olan ve Çin Eğitim ve Araştırma Network'üne altyapı sağlayan Tsinghua Üniversitesi'ne de sızma girişiminde bulunmuş. Benzer şekilde Hong Kong merkezli deniz altı fiber kablo altyapısı Pacnet'e de müdahale edildiği ve teknik takip yapıldığı Snowden'in gazeteye verdiği raporlarda yer alıyor. 

Bu iddialar, zaten tam anmalıyla bir skandalın içinde bulunan NSA'in itibarının gittikçe düşmesine neden olmakta. Üstelik, Çin yönetimi Snowden'in Hong Kong'tan ayrılmasına da göz yummuş durumda ve bunun nedeninin bu hack iddiaları olabileceği söyleniyor. ABD'li yetkililer ise, şimdiye dek yayınlanan dökumanları yalanlamaya çalışmak yerine Snowden için bir insan avı başlatmış durumdalar. Snowden'in elindeki tüm kurşunları kullanıp kullanmadığı ve yeni ifşaatlarda bulunup bulunmayacağı ise şimdilik gizemini koruyor.  

Yorumlar
ali
Nasa heryere girmis durumda.bu adam bildiklerimizi ispat etmis oldu.millet beni dinleseler,takip etseler neolacak diyor ama isin rengi cok farkli.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.