Güncel

Nükleer savaş çıkması durumunda en güvenli ülke neresi?

Nükleer savaş dünyadaki en korkunç senaryolardan biri. Peki böyle bir savaş ortaya çıkarsa en güvenli yer neresi olur?

Nükleer savaş çıkması durumunda en güvenli ülke neresi?

Dünyanın bir daha asla görmemeyi umduğu mantar şeklindeki bulut nükleer bir saldırı anlamına geliyor. Ciddi anlamda hasarlar bırakan ve hayatı tamamen alt üst eden nükleer bomba savaşta kullanılan araçlardan biri. Peki nükleer bir savaş başlarsa hangi ülke güvenli? İşte cevabı.

İnsanlar ne yazık ki geçmişten ders çıkarmayı bilmiyor. Yakın zamanda Rusya ve Ukrayna arasında yaşananlar bunun en büyük kanıtı diyebiliriz. Savaş olması durumunda nükleer bomba kullanma ihtimali olan ülkeler mevcut. Peki böyle bir durumda en güvenli yer neresi olabilir?

Nükleer savaş çıkması durumunda en güvenli ülke neresi?

Nükleer savaş çıkması durumunda en güvenli ülke neresi? - Resim : 1

Nükleer savaş olması durumunda Avustralya en güvenli ülke olarak ön plana çıkıyor. Zira en verimli gıda toprakları ancak orada var olacak. Yazarlar, "Nükleer savaş senaryosu gerçekten gerçekleşirse, Avustralya ve Yeni Zelanda muhtemelen Asya'dan ve gıda güvensizliği yaşayan diğer ülkelerden bir mülteci akını görecektir" diyor.

İnsanlığın nükleer bir savaşın ardından mücadele edeceği yollar söz konusu olduğunda hala birçok bilinmeyen var. Gelecekteki önlemler arasında, daha fazla mahsul içeren geliştirilmiş modellerden yararlanılabilir veya ticaret ve ekonomi sistemlerinin malları nasıl yeniden dağıtacağı gözden geçirilebilir.

Araştırmacılar, öncelikle nükleer patlamalardan yayılan kurum ve toz nedeniyle iklimin nasıl değişeceğini üzerine çalışmalar yapıyor. Bu veriler daha sonra mahsullerin ve deniz canlılarının söz konusu değişimlere nasıl tepki vereceğini tahmin etmek için kullanılıyor.

Yorumlar
Hamza Pehlivan
Abd nin Pasifik ittifakındaki müttefiki Avustralya, güvenli yer olamaz ! Birkaç atom bombası mutlaka yer; yarıdan çoğu zaten çöl olduğundan, hepten çöle dönüşür
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.